şükela:  tümü | bugün soru sor
 • demirciköy sahilinde bulunan uygun fiyatlı bir balık lokantası.
 • güzel doğa yürüyüşleri yapabileceğiniz yer. iyi bir kılavuz eşliğinde 2 saat civarı bir sürede rumelifenerine gidilebilir, kafalar çekilebilir*.
 • sarıyer'den demirciköy'e geçilerek gidilmesi tavsiye edilen istanbul sayfiyesi. diğer yol zekeriyaköy'den geçen orman yolu olup fazlasıyla trafik vardır yazın.

  '80li yıllarda bir karavan campingi, bir kaç yazlıkçı kulübesi ve denize çakılmış ahşap kazıkların üzerine kurulmuş daracık iskelenin üzerinde hizmet veren salaş bir balık lokantasından ibaret bir yerdi burası (yazlık nüfus: 25 ; kışlık nüfus: 10 kişi şeklindeydi zamanında. o da haftasonu balık yemeye ve köpek gezdirmeye gelenlerle). bu sene burası da girişi adam başı 20 ytl (şemşiye, bedrum usulü mincer vs. dahil haçanım!) "biiç" havasına girmiş ne yazık ki. yine de insaniyet namına civar yerlerden ayrılıyor. bir kere tenha (aha da bu entry yüzünden karınca istilasına uğrayacak canım uzunya da yazıyorum bak buraya...) sonra 25 ytl.'ye girilen yerlerdeki tekno müzikneyin burada yok. müzik şarkılı bir rusça geri planda çalan (evet, yurdum türk erkeği rus hatunları kapıp buraya geliyor deniz banyosuna...)

  uzunya'da değişenler bu kadar da değil elbette. o minicik sevimli koyu besleyen uzunya deresinin yolu değiştirilmiş. dere koya akarken, çok daha berraktı deniz ve tabii karadeniz'e rağmen serindi suyu. artık yemyeşil planktonlu bir doğal spa merkezinde ıslanıp öyle giriliyor denize ama olsun. spa hadisesi ne kadar pahalı bakın. bedava sayılır uzunya olayı yani. hem kocaman sal da yapmışlar. koyun hemen açığına demirlemiş rus bandralı tankerlerden gemici tavlamak için salda şöyle bir salınıp denize cuplamak yeterli olabilir.
 • istanbulun karmaşasından kaçmaya çalışırken kapıdaki goril arkadaşlar beyoğlundaki 3.sınıf barlar gibi damsız alamıyoruz arkadaşım muhabbeti yapıyorlar.denizi de oldukça pis, yüzerken bir kolunuz deniz analarına giriyor diğer kolunuz poşete takılıyor. bu sebeple aynı yerdeki dalia beach club tercih edilebilir.
 • sakin bir yerde, dalga sesleri esliginde huzur bulmak istiyorsaniz mutlaka gidip gormeniz gereken , inanilmaz bir yer..
 • yaz ayları gelip müşterileri yoğunlaştığında menüyü kaldıran balık lokantası. "balık fiyatlarını anladık da diğer fiyatları nereden bileceğiz" diye sorduğunuzda ekşi bir suratla "kişi başı 45-50 birşey gelir hesabınız" diyerek sizi yanıltmaları da cabası. fiyatları konusunda da örnek vermek gerekirse; 33'lük biraya 7 tl yazıyorlar. gidilirse dikkatli olunmalı, hesap iyice kontrol edilmelidir.
 • rock festivali yapmaya oldukça müsait bir ismi vardır buranın.
 • kışın gidilip kafa dinleyebileceğiniz,sakin,dalga sesli,yeşil bir koya yerleşmiş restaurant.gidin çay kahve için hesap bile ödemeyebilirsiniz.
 • yazın da beach oluyo fena değil.haftasonu gidip günübirlik yüzülesi.