şükela:  tümü | bugün
 • (bkz: yesil vadi)
 • fırat -hatta mezopotomya'nın büyük bölümü-, güneydoğu anadolu bölgesi'nin çok büyük kısmı, akdeniz bölgesi'nin doğusu (hatay) gibi yerleri de kapsayan, tanrı'nın israil'e vaad ettiği ` :yersen` topraklardır..
  yani on-yıllardır saldırıp, bugun de filistin bölgesi'ne son iğrenç saldırısını gerçekleştiren israil (bkz: 27 aralik 2008 israil fuze saldirisi), eğer amacına ulaşıp filistin bölgesini alırsa, saldıracaği yeni yerler, o internet sitelerinde gördüğümüz resimlerin aynısının yaşanacaği bölgeler bu bölgelerdir. yani türkiye.

  bütün bunların arkasındaki bahane ne peki? tanrı'nın musa'nın gezdiği yerleri kutsaması ve o üstün yahudi ırkına vaad ettiği topraklar.. oraları almaları gerek.

  (bkz: insanların kafasındaki tanrı kavramı)
  (bkz: tanrı yı kavramsallaştırma sorunu)

  ben daha bir şey demiyorum. kimseye ve değerlerine saygısızlık yapmak da gerçekten istemem.. ama bazı şeyler de bir yere kadar. bazı şeylerden arınmak, kurtulmak, şapkamızı önümüze koyup, şu dünyada olup bitenlere bir bakıp, o olup biten şeylerin arkasındaki bahanelere, mazeretlere, gerekçelere bakıp, bazı kutsal addettiğimiz şeylerimizi, değerlerimizi tekrar gözden geçirmek gerek.

  şu resimlerden insanın kanı donuyor gerçekten, yazık bu insanlara. arkasındaki bahane, bu görüntüleri açıklayabiliyor mu?

  http://www.timeturk.com/…id-video-42623-haberi.html
 • topraklarımızdan büyük bir bölümünde içinde yeraldığı, yahudilerin kendi toprakları olarak nitelendirdikleri yerlerdir.

  israil parlamentosu(bkz: knesset)’nun girişinde arz ı mewud haritası altın kaplama olarak yeralır ve bu haritada açıkça nil’den fırat’a kadar olan geniş bir coğrafya kendi toprakları olarak gösterilmiştir. bu haritanın önünde t.c. başbakanı (bkz: tansu çiller) bir konuşma yapmış ve "arz ı mewud’da bulunmaktan dolayı onur duyuyorum” demiştir.
 • yahudiler dahil herkesin yanlış anladığı kavram.
  hani yedi gök diye bir kavram vardır ya...
  aslında insan bilincinin evrimini anlatmak için kullanılan bir semboldür.
  bizim tasavvufta da vardır. ceberut, melekut diye gider...
  aslında kabala'ya göre de sallamayım şimdi, atzeluh veya anzelut olması lazım, diye tabir edilen bir alem var.
  kişi kendi nefsinden arınıp böyle bir makama, daha doğrusu semaya gelir.
  ahan da işte orası vaadedilmiş topraklardır.
  tanrı'nın israil diye seslendiği kavim de, bu ruhsal yolculuğu yapmak için mısır'dan çıkarılan (ki bu da bir semboldür, yani kişinin hayvani nefsini temsil eder) insanlara denir.
  gel gör ki bunu ne yahudisi bilir, ne müslümanı.
  yoksa tanrı aynı. kendine çağırdığı yol bir. peygamberlerin getirdiği din bir.
 • (bkz: arz ı mevud)
 • kim tarafından neden ne için vaat edildiği hikaye ve efsanelere dayalı olsa da halen insanların sorgusuz sualsiz uğrunda kan dökmeye devam ettiği topraklar.
 • galatasaraylılar için seyrantepe
  (bkz: kime göre neye göre)
 • museviliğe göre tanrı tarafından onlara vadeddilmiş bölge. bizi ilgilendiren bölümü ise güneydoğu anadolu bölgesinin bir kısmını da içine almasıdır.

  http://2.bp.blogspot.com/…320/siyonizm haritası.jpg
 • türkler için rusya ve ukrayna.
 • benim için sadece mezardır.

  --- spoiler ---

  "külli nefsin zaigatül mevt"

  --- spoiler ---

  "her nefis ölümü tadacaktır."