şükela:  tümü | bugün
 • ing. boş oda, tutulmamış yer.
 • damar bi codeine şarkısı.
 • ünlü, basarili ama ise alim asamalarinda kibar olmayan firmalarin pek severek kullandigi kelime. cevap cok net ve aciktir "no vacancies" (türkcesi, hadi yavrum yürü baska kapiya demektir).
 • 20 nisan 2007 de gösterime girecek, başrollerinde luke wilson ve kate beckinsale in olduğu gerilim filmi... filmde mecburen konaklamak zorunda kaldıkları bir motelde korku dolu bir gece geçiren bir çift anlatılıyor...çok ilginç bir senaryosu olduğunu düşündüğüm yapımın fragmanı şurada...

  http://www.youtube.com/watch?v=-tf6lxiy6fo
 • (bkz: no vacancy)
 • tek kelime ile ozetlenecek olursa "vasat" bir yapim. fragmanini izledikten sonra da ayni kaniya varmi$tim ancak kate beckinsale'a guvenip belki vasatin uzerinde bir gerilim olur diye du$unerek gittim, izledim. zaman zaman insani koltuktan ziplatan sahneler olsa da film geneli itibariyle ne oldugunu ve olanlarin nasil sonuclanacagini cok rahat tahmin ettigimiz, en ufak bir supriz barindirmayan yapim. piyasada daha iddiali bir gerilim filmi yoksa gidip izlenebilir, ama beklentileri cok yuksek tutmamak lazim. bu arada senaristlere bir cift sorum olacak;

  --- feci spoiler ---
  - karde$im iyi ho$ ta bu otelde yuzlerce insan oldurulmu$, kasede cekilmi$, bu insanlarin aileleri, tanidiklari yok mu bu olayin pe$inden giden, "noldu bizim mahmut abiye yahu?" diyen bir insan evladi olmaz mi?
  - hatun $ahis olaydan kurtulduktan sonra 911'i arayip yardim istiyor, gorevli ise "biz oraya bir eleman gonderdik zaten" diyor. e gonderdiginiz adamdan saatlerce ses seda cikmami$, telsizine ula$ilamiyor, noldu bu elemana diyerek ba$ka bir ekip gondermez mi? gondermedigi gibi bir de kadina "ugra$tirip durmayin" bizi mealinde ayar vermek nasil bir olaydir?
  --- acaip spoiler ---
 • --- spoiler ---
  amerikan korku fimlerinde ki klişelerin hemen hemen bir benzeri bu filmde de kullanılmış, eğer garip bir (ıssız) yerde arabanız arıza yaparsa ,anlayın gebereceksiniz. nasıl olduğu değişiyor ama sonuçta ölüyorsunuz yahu

  hatta örnek filmlerde vereyim pekişsin (arabayla yolda kalıp ölünen filmler):
  the hills have eyes
  identify
  severance
  wolf creek
  --- spoiler ---
 • çok yakında ülkemizde boş oda adı ile gösterime girecek olan gerilim filmi.
 • aslında o kadar da "vasat" olmayan bir filmdir bu.

  başta doğrudur, klişe ve oldukça çok işlenmiş bir film. yalnız bu yüzden filme doğrudan niteliksiz demek pek doğru değil. korku filmi gibi sınırsız yaratıcılığa imkan sağlayacak bir ortamda yine bu konseptte bir filmle karşılaşmak tabi garip, ama bu filmin bazı başarılı yönlerini görmemizi engellememeli.

  birincisi, filmde oyunculuk gerçekten çok iyi. korku filminde paris hilton gibi de oynanılabilir, ama bu filmde üç ana karakterlerimizin oyunculukları gerçekten inandırıyor.

  ikincisi, filmin akışı çok sürükleyici, ve çok gerçekci. inandırıcılığını kaybettirecek bir hareket yapmıyor, ya da tempoyu düşürmüyor. ve bunu neredeyse hiç "gore" kullanmadan yapıyor.

  üçüncü olarak ise, filmde bir orjinallik var, klişeleri gözardı etmemi istercesine; filmde kurban karakterler zeki hareket ediyor. soğukkanlılığı elden bırakmıyorlar, ve yerine göre bizden daha bile kuşkucular. buna karşılık kötülerin başı da öyle aptal değil, o da zeki hareket ediyor, ettiriyor. ortada bir kapışma var ve izlemek zevk veriyor.

  tabi ben demiyorum ki film bir "başyapıt". ancak yine de izlenmeye değer bir film, vaktiniz varsa, izlemek istediğiniz başka bir film yoksa, kesinlikle görmeye değer.
 • fragmanindan, filmin konusunu ve de sonunu tahmin edebileceginiz bir film... kulaklikla, gecenin bir yarisi izleyince biraz daha etkili oluyor...

  --- spoiler ---

  muzik, gereginden az kullanilmis... hatta yok gibi...

  --- spoiler ---