şükela:  tümü | bugün
 • ankara merkezli bir yayınevi.
 • medya ve kültür, medeniyetler catışması, dinsel motifler, psikiyatri gibi güncel sosyolojik ve felsefi konularda yayın yapan yayınevi.
  (bkz: populer kultur ve iktidar)
 • sakarya çay ocağı nın yeniden can bulmus halidir.
 • dergah yayınları ve ötüken neşriyat 'ın yanında biraz zayıf kalsa da sağ fikriyat için anlamlı bir literatürü olan yayınevlerinden biri. medeniyetler çatışması 'nın tam metni basılmadan önce huntington'ın ilgili makalesini ve yarattığı tartışmaları içeren bir derleme yayımlamışlardır. yine fukuyama'nın tarihin sonu kitabının tam metnini değil ama yine ilgili makale ve fukuyama'nın tezlerini tartışan bir başka derleme de yayınevinin portföyünde yer almıştır. bunun yanında yayınevi küçük ama değerli başka çalışmalar da yayınlamıştır. aklıma gelen ilk örnek ahmet çiğdem'in jurgen habermas ve eleştirel epistemoloji üzerine yazdığı akıl ve toplumun özgürleşimi kitabı...

  yayınevi aynı zamanda lyotard'ın "postmodern durum" klasiğini de yayımlayarak bence önemli bir iş yapmıştır.

  gökhan özcan ve hakan albayrak da vadi yayınları'ndan kitapları çıkmış isimler arasındadır. vadi, aynı zamanda sağ/"islamcı" cenahtan entelektüellerin toplaştıkları bir mekandır. bazıları tanınmış, bazıları ne yazık ki tanınmamış ve hiç tanınmayacak bu entelektüeller heidegger'den woody allen filmlerine pek çok konuyu tartışırlar. aralarında gerçekten birikimli pek çok insan vardır.

  severim ben, ilginç bir yayınevidir.
 • yayınevinin ambleminde arz-ı endam eden karınca 90 lı yıllarda elinde bir pipo tutmakta idi. daha sonra küçük bir değişiklik yapılarak şimdiki halini alan amblemin, bir kez daha değiştirilerek, sigara yasağının tiryakileri vurduğu şu günlerde yeniden pipoya çevrilmesi tam bir jest olurdu.

  "yayınevini kurmaya karar verdiğimizde, bir öğrenci evinin dağınık bir odasında, sigara ve pipo dumanları arasında birbirimizi ikna etmeye çalışan üç kişiydik. henüz yayınevinin ismi ve logosu ve çıkaracağı kitaplar ortada yoktu. sadece düşünmüş olmak ve iyi niyet bile her şeyin neredeyse yapılıp bitmesine galiba yetiyordu."

  http://www.vadiyayinlari.com/sayfa.asp?id=95
 • çok güzel bir yüzle, etkileyici kapak tasarımlarıyla yayın hayatına dönmüşler. bu sefer istanbul'dan. (bkz: bekir cantemir)

  https://vadiyayinlari.com.tr/ / https://twitter.com/vadiyayinevi