şükela:  tümü | bugün
 • teslim tarihini, geçen sene * sözel şekilde idda ettiği gibi ekim 2017'den, önce aralık 2017'e ve akabinde sözleşme tarihini aşarak mart 2018'e erteleyen, üst gelir grubu karma projenin son konut etabı.

  (bkz: ötelemeyin kardeşim artık, zarar ediyoruz.)
 • otoparkında site sakinlerine daire numalarına göre ayrılmış park yerleri yoktur. hatta misafir araçları için ayrılmış ayrı bir yer de yoktur. site sakinleri bazen park yeri bulma sıkıntıları yaşayabilirler. orman manzaralı daireleri pahalıdır ama istanbul'da böyle bir lokasyonda balkonu açıp gürültü duymadan sigara içebilmek büyük bir lüks olduğundan bence çok doğru fiyatlanmıştır. vadistanbul avm'ye arabayla 5 dakikadan az bir sürede gidebilirsiniz. dairelerde akıllı ev sistemleri kullanılmıştır. emlak balonu patlasa da ev alsak diyenlerin gözlerini dikebileceği nezih projelerdendir
 • vadistanbul serisinin 3. etabı. eylül 2018'de tamamlandı 74 dönüm alana oturuyor 804 daireden oluşuyor. 1+1'den 5+1'e kadar farklı daireler var. 5, 9 ve 19 katlı apartmanlardan oluşuyor. projenin bu etabı vaistanbul park'la beraber 4 yüksek katlı 1 alçak katlı binayı da kapsıyor. 2019 mayıs-haziran'ı gibi açılması beklenen bu binalardan alçak katlı olanı süpermarket, diğer yüksek olanlarda hastane, rezidans-butik otel (radisson residences vadistanbul) ve ofis binaları olacak. ofis binaları 120.000 metrekare. binaların altında 22.000 m2 mağaza alanı da bulunuyor.

  (bkz: https://www.vadistanbul.com/park)

  konumu cendere'de kemerburgaz yolunda vadistanbul avm'nin yanında. bir nevi belgrad ve fatih ormanının arasında kalan bir boğazda bulunuyor. bir tarafında kemerburgaz yolu, diğer tarafında kağıthane deresi, diğer kemerburgaz'a bakan tarafında iett garajı , diğer vadistanbul avm''ye bakan tarafında ticari üniteler var.

  tamamı son 4-5 yılda açılan vadistanbul serisinin ilk etabı 250 dönüme oturan 1.111 konutlu vadistanbul teras, ikincisi 103 dönüme oturan 270 mağazalı vadistanbul avm idi. esasında bu alanlar daha önce evyap grubunun fabrika alanıydı. sonrasında evyap, artaş grubu, invest grubu ortaklığıyla projelendirme yoluna gidildi. sonrasında derenin havası değişti. malum kağıthane deresi selleriyle meşhur yumuşak bir zemin. proje aşamasında itü ile ortak çalışılarak geçmiş 100 senenin hareketleri incelenerek iski'yle beraber dere genişletildi, sel riski hala var mı zamanla göreceğiz. plana göre derenin sağı ve solunda yürüme yolları ve gondollar da olacak. aynı zamanda bu dere haliç'i besliyor. haliç'in suyunun temizlenmesi için sarıyer'den çekilen deniz suyu bu dereye veriliyor. deniz suyu vadistanbul avm ve vadistanbul park arasından dereye katılıyor. muhtemelen martılar bu yüzden derede çoğalmaya başladı. deniz suyunu getiren kanal kapalı bir tünel şeklinde. bu tünelin üstünde etapları birbirine bağlayan camdan bir bağlantı yolu ve konser alanı yapılıyor.

  cendereye zamanında fabrikaların keşmekeşi ve trafikten giremezdik. havası da simsiyahtı. yine de maslak trafiğinden kaçmak için o bölgeden mecburen çokca geçmişimdir. yakında ayazağa köyü vardı sadece. galatasaray'ın seyrantepe'de türk telekom arena stadının yapılmasıyla beraber bölgede dönüşüm başladı, şimdilerde fabrikalar dereden uzaklaşıyor. ekonomik durgunluk ve daralmaya rağmen on aylarda maslak'tan cendere'ye doğru ofis ve konut projeleri yayılarak iniyor. uniq istanbul, ağaoğlu maslak 1453, ağaoğlu my home maslak ve eclipse maslak gibi maslak tarafında yeni projeler olmakla beraber cendere ve çevresinde projeler yoğunlaştı, örneğin vadistanbul'un 3 etabına ek olarak,seba office boulevard, seba flats cendere, toki - avangartistanbul, eroğlu - skyland istanbul, ege yapı-kordon istanbul, invest - vadikoru, nidapark seyrantepe, nurol life aslantepe projeleri bu bölgede tamamlandı veya tamamlanmak üzere. stada gelen taraftarı bu bölgeye bağlamak için vadistanbul'u yapan artaş-evyap-invest konsorsiyumu stad ve avm arasında bir funiküler raylı sistemini, bir köprü ve bir alt geçidi yaptı. havaray yaklaşık bir senedir ücretsiz servis veriyor, bu sistemin ilerleyen dönemde belediyenin metro sistemine devredileceği duyuruldu. muhtemelen o zaman kadar ücretsiz çalışmaya devam edecek.

  edit: imla, bilgi eklemeleri