şükela:  tümü | bugün
  • uzun yıllar süren araştırma ve gözlemlerim sonucu vardığım kadim gerçek. evet gidip vag'dan araba alanların %91,8 gibi ciddi bir kısmı arabadan anlamayıp ezbere satın alıyorlar. maalesef acı gerçek bu.

komple vw, komple seat, komple skoda ve audi'nin rs, r8 ve kodu 7 ve üzeri biten modelleri hariç geri kalan modelleri satın alanlar bu kategoriye giriyor. bentley, porsche gibi ekstrem modelleri bu araştırmaya katmıyoruz tabii ki.

hatta zorlasak panamera kullanıcılarını bile bu gruba dahil edebiliriz. aslında panamera'ları genellikle cahil müteahhitler kullandığı için onları da katıyorum. macan ve cayenne içinse gözlemlerim devam ediyor. bu iki modeli de çoğunlukla holding sahibi metresleri kullanıyor ama henüz kesin bir sonuca varmış değilim.

aslında bu entry'i örneklerle detaylandıracaktım ama bir başlarsam ansiklopedi yazmaktan korktuğum için tenezzül etmedim.
  • (bkz: tofaşk)
  • oldukça yerinde kararında ve tamamen doğru bir gerçektir.

bu kullanıcılara göre tsi veya tdi motorlar dünyanın en verimli ve sorunsuz motoru dsg ise dünyanın en iyi şanzımanıdır.
    1.2 tsi act dsg confortline golf kombinasyonu ise dünyanın en iyi otomobilidir. yol tutuş konusunda vw grubu üstüne tanımazlar zira esp götlerini her zaman toplar. yalıtım mükemmeldir zira boktan pop parcalar hep son ses dinlerler. arka koltuk diz mesafesi d segmentde kalitenin tek ölçütüdür bu sebeple suberb maybach'tan kat ve kat üstün bir otomobildir. ayrıca vizyonsuzdurlar ellerine biraz para geçtimi 1.6 tdi dsg highline siyah , koyu cam filmli ve çakarlı passat alırlar. apaçileri ise en çekilmezidir 1.4 tsi ibiza cupralarını kat iptali ve stage 2 yazılım ile siktiklerinde gtr'a kafa tutabileceklerini zannederler halbuki sadece insanların can güvenligini tehlikeye atarlar.
    kadın kullanıcıları ise en az apaçiler kadar tehlikelidir ve kibirlidir. 1.0 tsi dsg kullanıcısı beyaz yakalı plaza çalışanı 159 kullanan iş arkadaşının otomobilini begenmez ve kendi arabasını övebilir. bence bu grupta en tehlikelileri tiguan kullanan türbanlılar zira trafikte yol hakları itfayeden sonra ambulanstan önce geliyor.

dilerim siz buzdolabı sevicileri azalarak tükenirsiniz. sizin yerinize de ruhu olan otomobillere binenler gelirler. belki bu sayede firmalar arasında gerçek bir rekabet ortamı oluşur.
    not: w140 spor