şükela:  tümü | bugün
  • kadıköyde kadife sokakta bir cafe. burada üstünde jip box* yazan bir kutu bulunur. cafenin sahibi, ilglili kutuya atılan paralar ile kendine bir jip alacakmış diye rivayet edilir.
  • eskiden, yani metronun inşaasından once, ege üniversitesi, bilgisayar bolumu karsısında bulunan ve ballıların sıkça ugradıgı kafenin adı. kendisi kırmızı bir tren vagonundan ibaretti. tabi yerinde yeller esiyor şimdi.
  • bornova'nin eski genclik mekanlarindan. severdik... simdi hayatimizda nostaljik bir oge olarak varligini surduruyor. arada "ah ne gunlerdi be" demek icin. burda ballilar, yeal'liler, universiteliler okul asip bulusur, sohbet ederdi...
  • bakırkoyde de bulunan ıgrenc kalıtesız murekkeplerle fecı ucuza dovme yapan ıncık boncuk, kıyafet satan ust katıda kafe olan mekan
  • kadikoy'de kadife sokakta bulunan vagon cafe son zamanlarda dekorasyon degistirdi, daha da guzel bir mekan oldu. klima* da takilmis ki yaz zamanlarinda ferah ferah oturulsun.

mekanin en onemli ozelligi pek guzel muzikler calmasi. jazz'dan blues'a pek cok yorumcunun albumlerini dinlerken kasarli tost yenir, iyice cosulur, sevinilir. mekanda calan albumden memnun olanlar cafenin ortaklarindan olcay'la konusup bir kopyasini alabilirler.
  • sosyete mantısı ve salatalarıyla beni cezbetmiş bulunan büfe cafe karışımı güzel bir mekan,marijuana içen melekleri temsilen bi resim vardı çok hoşuma gitmişti...giderseniz bakmadan geçmeyiniz
  • zannedersem petek büfe ile sahibi/i$letmecisi aynı olan mekan.*
  • alkolsüz jazz keyfi ve ucuz sandvicleri ile kadife sokak icin essiz bi mekan diyebilecegim, kedilerin pek bi rahat oldugu yer..
  • camekan kapilari sayesinde hemen girise oturup ayni anda hem yoldan gecenleri seyretme, hem kitap okuma mekani. yakin bir zamanda ortakliktan tek sahibi olmaya gececek olcay abiyle filmlerden bahsetmeye baslarsaniz masanizda 4-5 filmin, kitaplardan bahsetmeye baslarsaniz 4-5 kitabin bitiverecegi, sadece musterilere degil kadife sokaktaki kedi ve kopeklere de ayni itinayla yaklasan insanlarin islettigi cafe.
  • tek kelimeyle harika mekan
    buradan geçmiş kötü varlık yoktur (gaahldan bahsetmiyorum çalışanlardan bahsediyorum) kapısının önünde balon uçurulup şekerle boğuşulur
    sokaktan geçenlere el sallanır
    vsvs
    ayrıca olcay abi 3 hamlede mat görüyorum abi diyenlere dalmayı düşünmeyen tanıdığım tek kişidir