şükela:  tümü | bugün
  • türkiye'nin en genç gm adayı satranç oyuncusu. an itibarıyla 14 yaşında ve 2397 elo'ya sahip. kariyerini satranç üzerine devam ettirirse süper gm (2700+ elo) olması işten bile değildir. 12 yaşındayken 2606 elo puanlı norveçli ludwig'i siyahlarla yendiği maça şuradan bakılabilir.
  • şu sıralar türkiye iş bankası satranç ligi takımlarından itü socar'da oynayan (şimdilik im) satranç oyuncusu.
  • an itibariyle türkiyenin en genç büyükustasıdır.(gm)
  • grandmaster olmuştur. hem de an itibariyle yaşayan en genç grandmaster'dır kendisi.

http://t24.com.tr/…-buyuk-usta-unvanini-aldi,348967
  • dünyaya adını duyurmasını ve ülkemizde satrancın daha büyük kitleler tarafından sevilmesini sağlmasını beklediğim büyük usta. başarılarının büyüyerek devamını dilerim. kendim ünvan almış gibi sevindim.
  • 2016 dünya hızlı santranç şampiyonasında yer alıyor.. tebrikler ve başarılar..
  • doha'daki fide world rapid championship'te an itibariyle 3,5/5 giderek muthis basarilara imza atiyor. sadece gm nakamura'ya kil payi bir oyunla yenildi.
  • 18 yaşındaki izmir'li grandmaster'ımız. ülkenin her yanı sarmış karanlığın içinde pırıl pırıl bir çiçek, yolu açık olsun.
  • turnuvada 1-2 macını takip etme fırsatım oldu , gercekten oyun stili ezbere dayalı değil kendine özgün . ben elit oyuncu olma konusunda baya gelecek gördüm * .. umarım +2700 elo sınıfına girer .. ilk 10 da onu görmek cok isteriz .. helal olsun sana cocuk
  • katıldığı son 3 turnuvada 29 maç yenilmeden mükemmel performans göstermiş büyük ustamız.

- türkiye kupasını 10 galibiyet 1 beraberlikle kazandı.

- avusturya'da düzenlenen 19. uluslararası lienz açık satranç turnuvası'nda 6 galibiyet 3 beraberlikle şampiyon oldu. bu turnuvanın 3.sü diğer büyükustamız barış esen.

-son olarak graz açık satranç turnuvasında 5 galibiyet 4 beraberlikle 4. sırada tamamladı.

bu performasıyla birlikte 2531 elo'ya yükseliyor. *

turnuvaların ve oynan oyunların detaylarına aşağıdaki linklerden erişilebilir.

türkiye kupası 2017

lienz open 2017

graz open 2017

yolu ve bahtı açık olsun.