şükela:  tümü | bugün
 • 70'lerin sonunda populer olmus, ununu 80'ler boyunca da surdurmus, "ezik erkek arabesk sarkicisi" stereotipine uyan bir abimizdi vahdet vural. gokhan guney, durmus cigdem, hayri sahin vs. vardi yine bu modele uyan.
  isim-sehir musabakalarinda "v" harfinden artist/sarkici bulma konusunda, bazen imdadimiza yetisirdi, baska bir numarasini gormedim..
  ha bir de fantastik sarkili/turkulu psycho uyarlamamiz kader diyelim'in basrolunde gozukur, bulunursa [ki zor] seyredilmeli..
 • bu abinin sahnesi çok ilginçtir. berlin'deki gazinolarda beraber çalıştığımız gecelerde kâh onun küfürleriyle coşmusuzdur, kâh müşterilerle kurduğu maddiyata yönelik çıkar ilişkilerindeki kurnaz stratejilerini gözlemleyerek şaşırmışızdır.

  çok fazla rakı içer. sarhoş olunca ritmden çıkar ve bundan ritmleri sorumlu tutar (aynı özellikteki bir başka sanatçı için (bkz: müzeyyen senar)).
  sahne bittikten sonra sazlardan bikaçını yanına alır ve gözüne kestirdiği paralı bir müşterinin masasına giderek "ona özel" "okur". o sazların içindeyseniz çok kısa bir sürede yüzlerle ölçülebilecek miktarda euro'nun sahibi olmanız garanti demektir.

  çalıştığı mekandaki bayan personelle ilginç münasebetlere girme gibi bir saplantısı var gibi gelmektedir artık. zira ya garson kız ya işletmeci ya da dansöz ile kuliste kaybolur.

  ağzı bozuk biri olmasına rağmen beraber çalışıldığında iyi kazandıran biri olduğundan sazlar arasında rağbet gören biridir.
 • okey oynadığı arkadaşından, sigarayı bıraktığını ve eski ses kalitesine kavuştuğu beyanatını aldığım sanatçı.
 • sandalcıyı en güzel söyleyen şarkıcı
 • tek şarkısını dinlerim, zatı muhteremin. gerçi şarkı onun değil ama olsun. yorumu on numaradır. hep söylesin üstad bize unuturum diye yorma kendiniyi içelim hoyratça.

  (bkz: rakıya meyyalim vallahi dertten)
 • çok net underrated adam. çok güzel söyler şarkıları, adanalıdır, arabeskçi olmak için daha ne olması lazım? tabi ki burhan bayar, ki o da var. ama nedendir bilmem kaybolup gitmiş, bana bıraktığı albümler için sağ olsun.
 • derman ol albümü kusursuzdur. (bkz: burhan bayar)
 • unuturum diye yorma kendini yorumuyla mest eder dinleyenleri. ayrıca yıldızlı semalar'ı da çok güzl icra etmiştir.
 • abimizin sesi güzeldir. akşamcı ve sandalcı şarkılarının hakkını vermiş, kemal sunal'ın davaro filminde ölürsem kabrime gelme şarkısını söylerken aşmıştır resmen. amma lakin bu abimiz - akşamcı şarkısını dikkatle dinlerseniz - kaç geceyi sabah ettim, her kadehte bin ah ettim, sen kendine yazık ettin, biliyorsun sen akşamcı diyerek ne kadar cahil olduğunu göstermiştir. şarkıyı söylerken hiç mi dikkat etmezsin be adam? hiç mi kulağını tırmalamaz? kaç geceyi sabah ettim(birinci tekil şahıs) her kadehte bin ah ettim(yine birinci tekil şahıs) sen kendine yazık ettin(ikinci tekil şahıs) yok böyle bir saçmalama.
 • davaro filmindeki bu da geçer yorumunun sahibidir.