şükela:  tümü | bugün
  • psg'nin bosnak teknik direktoru.
  • fransa ligi'ne gelmiş en iyi yabancı futbolcu kabul edilir. bosna kökenli, yugoslav milli takımının golcüsü. paris saint germainve nantes 'da oynadı. 98'de başına geçtiği lille'i 3 sezon çalıştırdıktan sonra rennes ve son olarak paris saint germain 'i çalıştırdı. geçen sezon takıma fransa kupası'nı kazandırıp, ligi 2. sırada bitirip şampiyonlar ligine götürmesinin kredisini dün itibariyle bitirdi ve görevine son verildi. 90'ların başında ülkesinde başladığı teknik direktörlük kariyerine 4 yıl ara verip dersimi çalışacağım diyen ve hocalığında pek bir asabi olan halilhodzic boşta olduğu sürece türkiye'de teknik direktör arayan büyük takımlar için adı anılacaktır.
  • trabzonspor'un yeni teknik direktoru
  • gün itibari ile trabzon'a ayak basmış, bordo mavili takımın* boşnak teknik direktörü...
  • lakabı gerilla olan trabzonspor' un ilk galibiyetine bir günlük adak orucu adamış ve tutmuş teknik adam.
  • 2005-2006 sezonunu büyük bir belirsizlikle geçiren trabzonspor'un, bu belirsizliğin en büyük kaynağı konumunda bulunan hocası. futbolun, futbol gibi oynandığı ender ülkelerden biri olan fransa'da uzun yıllar top peşinde koşturmuş vahid halilhodziç; futbolun futbol dışında her şeye benzediği türkiye'de, hem de herkesin potansiyel teknik direktör ve spor yazarı olduğu trabzon'da kucağına bırakılan enkazı toparlamakla meşgul oldu bir süre, kısmen başardı da. ancak bir sorun vardı, vahid hoca'nın açıksözlülüğü bizim futbol anlayışımıza pek uymamıştı. en büyük hatası ise camiayla inatlaşır bir görüntü vermesi oldu. yaptığı her açıklamadan sonra hem eski hem de yeni yönetimin basın açıklamasıyla karşılaştı. şimdi ise gündem vahid hoca'yla devam edilip edilmeyeceği ve bu konuda belirleyici kararı yönetim verecek. kısacası çelişkilerle dolu bir durum. bekleyip göreceğiz, trabzonspor seyircisi sabretme konusunda uzman oldu zaten, bekleriz.
  • "fenerbahçe'nin nasıl yenileceğini bilmiyorum..." diyen adam.
  • trabzonlu stephanov (ismi yanlis yazmis olabilirim arayamayacagim simdi) sedyeyle oyun disina cikarken "ya kalk amina koyim ne sakatlanmasi" gibi bir ifadeyle degisik bir antrenor tepkisi izletmistir. adam sakat i$te teke zortlatmasi oldu gidiyo
  • teknik direktörlük işi de hakemlik gibi. "iyi" olmanın yanında "karizmatik" olmak da şart. bu arkadaş da aslında fena hoca değil de karizma özürlü. bir şoparlık var işte, ağızda bıraktığı tad mircea lucescu gibi, şenol güneş gibi. bu yönden kendini biraz daha toparlasa mutlu yarınlara koşacak diyesim var da yaş olmuş elli.