162 entry daha
  • avukatlık kanunu'nun 34. maddesini okumasını ve iyice özümsemesini tavsiye ettiğim şahıs.

ceren damar davasında yapmaya çalıştığı "şey"in ne hukukta ne de ahlakta yeri var. "şey" diyorum zira bu savunma vs. değil. bunu kabul etmiyorum. muhakeme faaliyeti içerisinde müdafi olarak; sanıktan bağımsız bir şekilde, aynı zamanda kolektif savunma süjesi sıfatıyla bulunuyorsunuz ve bu makamın ağırlığına uygun davranmak yükümlülüğündesiniz. siz de adalete hizmet etmek zorundasınız. maktulün onuruna, namusuna yönelik böylesine iğrenç karalamalarla savunma yapamazsınız. neyse ki mahkeme heyeti bu saçmalıklara itibar etmeyerek vicdanları rahatlattı.

konuya ilişkin adalet bakanımız abdulhamit gül'ün de bir açıklaması mevcut.
  • bu şahsın avukat olduğundan emin miyiz??? önce aşk davası gibi yansıtıp indirim almak için kendini savunma imkanı olmayan ölmüş kadına delil sunmadan düpedüz iftira attı sonra yemeyince 10 yaşında çocuğun bile mantıklı bulamayacağı argümanlar getirdi:

"sanık, ülkemizin yetiştirdiği değerlerden biri olan nazım hikmet ile aynı soyadı taşımaktadır." --> ne yani insan öldürme ruhsatı mı oluyor soyadımız ünlü biriyle aynı olunca? hakim solcudur belki yediririm dedi(!). katil bizzat nazım hikmet olsa solcu hakim cezayı keser, bir kesim insanlara benzemez solcular. (ayrıca nazım hikmet'in soyadı ran!)

"cumhurbaşkanımızın 15 temmuz sonrası emriyle başlatılan birlik çağrısına rağmen ceren damar 15 temmuz lehine tweet attı." --> yaa tamam o zaman öldürülmeyi hak etmiş mi denmesini bekliyor? ne alaka? bu sefer de başka kesime oynadı. yine yemez. bak orda bile yenmez bu.

bu avukata mesleğini doğru yapmamaktan dava açılmalı.
  • henüz hakkında suç duyurusu yapılmadı mı? ben bu şahısı parmaklıklar arkasında görmek istiyorum. böyle bir savunma şekli olabilir mi? sayın bakanımız umarım gerekli adımların atılmasını sağlar. ölen insanın namusuna, şerefine iftira atarak savunma yapan kişi öyle rahat gezmemeli. medeniyet seviyesi yüksek bir ülkede böyle yalan iftiralarla kanıtsız savunma yapmaya kalksan kendini sanığın yanında yargılanırken bulursun.

bu şahsın avukat meslektaşları hakkında suç duyurusu ve şikayette bulunmalıdır. şahıs yaptığı iftiralarla dolu savunma ile avukatlık mesleğinin ve hukuk cemiyetinin itibarını sarsmıştır.
  • bir yıl ceza hukuku dersi aldığım avukatlığın yüz karası. o zamanlarda da suçları cinsel yönelimle açıklama eğilimi vardı. sınavlarda renkli kalemlerle yazan bölümün en güzel kızlarının 100 aldığı tek ders hep onun dersleri olurdu. şu an yaptıkları maalesef onu tanıyanları şaşırtmıyor.
  • bir insan ne kadar alçalabilir sorusunun yanıtını arayan “akademisyen” ve “avukat”. istediği kadar entry sildirsin bakalım buradan. tarih onun alçakça katledilen pırıl pırıl bir genç kadına, “savunma” kisvesi altında attığı iftiraları asla unutmayacak.
  • alcakligin son sınırlarini tüm türkiye’ye gösterdi. kimbilir bunu yazdik diye bize ne iftiralar atar. oglum akşam aynaya baktiginda hic utanmiyor musun, kendine neyi nasil acikliyorsun? senin bir ailen yok mu? üç kuruş para icin deger miydi insanliktan uzaklaşmaya. mahluk.
  • gazete başlıklarından bir insanın ağzından çıkacağına inanamadığım iftiraları sıralayan ve bunu adaleti sağlamakla görevli bir unsur ünvanıyla yapan bir kişi. ek olarak savunmasında toplu katliam yapılmadığını iyi bir şey olarak aktarmaya, siyahı griye döndürmeye çalışmış.
    yazık bu kişi bir de eğitim veriyormuş, bu kişiye bunca hakkı, ünvanı ve saygınlığı veren insanların vicdanı sızlıyor mudur?
  • eksi sozluk tarafindan sol frame'den saklanmaktadir kendisi, sozlugumuzun kimlerin yaninda oldugunu bilelim.
    tanim: plansiz fermente olmus, raflardan alinmasi ve cope atilmasi gereken bir avukat. cappy canavarinin insan hali.
74 entry daha
hesabın var mı? giriş yap