şükela:  tümü | bugün
 • istanbul devlet tiyatrosunun 19 kasımda başlayacağı yeni oyunu.yasemin reza yazmış celal kadri kınoğlu yönetiyor.oyunda ülkü duru , zafer algöz , zerrin tekindor ve işdar gökseven oynuyor.kadroya bakılırsa deli bir oyunculuk gösterisi bizleri bekliyor.heyecanla beklemekteyiz.
  kısa ve öz edit:gidin.
 • alenen sahnede gecen bir sinir krizi gosterisidir. oyuncularin profesyonelligine bir de sahnede oynadiklari rolden duyduklari eglence eklenince gidilmesi elzem hale gelmistir.
 • ilk kez oynandığı için dün bazı replik ve mimiklerin hakkı verilemese de oyundan sonra herkesin konuştuğu zerrin tekindor'un oyunculuğuydu. bu kadar mı doğal olunur, hayran bıraktı.
  bence izleyin, mükemmel bir insan ilişkileri eleştirisi, ileriki gösterimleri daha başarılı olacaktır.

  --- spoiler ---

  yönetmen celal kadri kınoğlu'nun sahneye yuvarlanarak çıkması müthiş bir bitiriş düşüncesiydi. sonraki gösterimleri izleyeceklerin göremeyecek olması ne yazık.

  --- spoiler ---
 • (bkz: kratos)
 • harika bir kadroya sahip, muhteşem oyunculuk sergilenen oyundur. özellikle zerrin tekindor sahnede oynamamış, bizzat rolü yaşamıştır.
  spoiler
  sırf o bulantı sesleri bile kahkaha bombardımanı için yeterli*
  spoiler
 • ilk 10 dakikasıyla "kahretsin ne biçim bi oyuna geldik" ve "bu kadar üst düzey oyuncularla bu kadar kötü bir oyun olmamalı" diye düşündüğümüz, fakat yavaş yavaş temposunu artırarak ilerlerken ne kadar muhteşem olduğunu anladığımız devlet tiyatrolarının bu sene ki belki de en iyi oyunu.

  6 lira vererek 50 liralık eğlendiren, yani para çokomel eğrisini en üst seviyede tutan tek perdelik bir oyundu.

  --- spoiler ---
  medeni davranmaya çalışan insanların bir anda nasıl çileden çıktığını, alkol (rom) sayesinde giderek seviyelerinin nasıl da düştüğünü çok güzel konu etmişler.

  zafer algöz, ülkü duru, işdar gökseven hepsi harikaydı. fakat zerrin tekindor sen neymişsin öyle ya. o nasıl bir kusma sahnesiydi, telefonla yaptığın şeyler neydi öyle, artı o sarhoşluk... son yıllarda izlediğim en iyi oyunculuktu. hatta buna tv-sinemayı da katarım. kalıbımı da basarım.
  --- spoiler ---

  bence izlemeyen çok şey kaçırır. gidin izleyin ve izlettirin.

  son olarak "bu hamster olayının da boku çıktı ama"...
 • annette karakterini canlandıran zerrin tekindor'un oyunculuğunu ağzım açık izledim. oyun ve kadro şahane. oyunun mütemadiyen artan-azalan temposu sayesinde dikkatiniz hiç dağılmıyor, bir buçuk saatin nasıl geçtiğini anlamıyorsunuz.

  --- spoiler ---
  olay fransa'da geçiyor ama ben sanki türkiye'de yaşayan, çocukları özel okullarda okuyan ailelerin arasında cereyan eden bir tartışmayı izledim. sanırım bunda oyuncuların yada çevirmenin büyük etkisi var.

  veronica her ne kadar "kötü koktu" dediyse de ben o parfüme bayıldım...
  --- spoiler ---
 • oyunculuk şöleni olan oyun. oyuncular sahnede rol gereği 5 dakikalık periyodlarla sinir krizleri geçirmek suretiyle başka karakterlere bürünürken biz dikkatimizi toplamaya çalışıyorduk.
 • yangın duasındaki ülkü duru yu izleyenleri pek de tatmin etmeyen bir ülkü duru performansıyla karşı karşıya getiren oyun.sanki daha bir başka bekliyorduk.belki de avrupalı bir vahşet tanrısıyla karşılaştığımızdandır.nedense bu tarz oyunlar daha bir entellektüel kalıyorlar türkiye şartlarında.
 • istanbul devlet tiyatrosu'nun bu sezon imza attığı yegane güzel iş.