• tanım yapmam gerekirse mobil platform üzerinden kullanılabilen bir nevi zaman makinası olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim. şöyle ki, oynadığınız her oyun eli sizi yarım saat geleceğe götürüyor oyunun başlangıcı ve sonu arasındaki yarım saatlik zaman dilimini farkedemiyorsunuz ''ne ara başladı da bitti amk'' diyip tekrar bir oyuna daha giriyorsunuz sonra tekrar ve tekrar. 2,3 el oyun oynadım derken bi bakmışsınız aradan 3 saat geçmiş, yani özetle zamanda ileriye gitmeyi sağlayan mobil moba oyunu.
  • mal mal adamların olduğu oyun. bu amına kodumunun oyununda bi tane adam gibi adam yok mu lan?

abi adam taka oynuyor. neden sen sup kasarsın? krul oynayanlar neden creep çalar illa? neden oyunun başında kimse en ortaya gelmez? neden yani?

neden ezilince oyundan kaçarsınız? ulan sorun bende sanıyordum hep. orospu çocuğusunuz lan!
  • petal isimli hero ile oynadığım, 27 kill 0 death gibi bir maça imza attığım ( etrafımda rekordur ) eğlenceli, pil bitiren, oynarken müzik dinletmeyen, 3 işaret dışında takım arkadaşlarınızla oyun içinde iletişim kurma şansı vermeyen, benim heromu seçtiler diye boş 1,5 dakika kadar bekleten oyuncuların olduğu bir güzel moba.
  • sanki ipad mini için yaratılmış kutsal mucize. rakiplere ya da takıma sinirlenince, oyundan kaçıp takımı iki kişi bırakan moronlar yüzünden üst üste dört oyun falan oynuyorum bazen hırsımı almak için. zamanın nasıl geçtiğini kesinlikle anlamıyorsunuz o yirmi otuz dakika sanki beş dakikaymış gibi geliyor.

karakterlere göz atarsak krul en sürpriz karakterlerden biri, canı %10 falan kalmışken saldırsanız bile karşı atağa geçip kill alabiliyor, göğsüne sapladığı bıçağı bi fırlattı mı gözüne far tutulmuş tavşan gibi kalabiliyor insan. celeste son derece sinir bozucu, o yıldızları bütün yola savurup skil'leri kullanınca çatır çutur tutuşuyorsunuz çıra gibi. bi de kristal gücü kastıysa wow yani iş zor. ardan iyi oynanılırsa harika bir hero, son anda kaç kere ölmekten kurtarıldım ve kaç kişiye can verdim hatırlamıyorum onun sayesinde. adagio çok canlar yakabilir, melek görünümlü şeytan(!),

koshka ilk aşkım, sıkılmadan sürekli onunla oynayabilirim. yaramaz pisi seni. glaive bana hantal geliyor bilmiyorum. petal da masum görünümlü ama iyi ellerde ölüm makinesi. saw'in silah gücü çok yüksek, hantal gibi ama ilk skill'i kaçmaya yarıyor bu yüzden iyi. taka oynamasını iyi bilene çok çok iyi. yeni gelen rona karakterinin döne döne yaptığı bir skill var ve aklımı başımdan aldı sinirden tableti fırlatıcaktım duvara ljkdslkjfs. kale'nin skill'indeki ses magnum reklamındaki ısırma sesi. vox'u sona bıraktım, ne kill'ler aldım onunla, aynı base'e baş koyduk, rakiplerin *mına koyduk, victory'lere doyduk. falan filan.

nick: krausgeard (ilk harf büyük)
    hero: vox, koshka
  • oynayan insanlara naçizane tavsiyelerde bulunacağım oyundur.

şimdi. benim gibi support veya lane ağırlıklı oynayanlar için bir rehber olacak. neredeyse 1 yıldır gözlemlediğim şeyleri yazacağım.

lane oynayanlar için;

-ringo ile oynuyorsanız;

1. ringo tek başına kek gibi ölen bir hero. oyunun ortalarına kadar kule dibinden ayrılmayın. maden taraflarında hareketlilik görüyorsanız koşun. muhtemelen alayını keseceksiniz.

2. ringo'nun pasif özelliği, eğer last shot yapıp para kazandıysanız, sonraki atışınız %100 critical olacaktır. lanede oyun başı minyon aldıkça rakibe vurun. etkisini göreceksiniz.

3. tension bow denen nane olmazsa ringo traştır. oyun başında kesinlikle tension bow kasın. ringo'nun crit özelliğini iyi kullanıp rakibi pushlarsanız, çok rahat 4. dkda alırsınız. pasifle birlikte canı yarıya getirebilir direkt.

4. taka varsa ve tırsıyorsanız, oyun başı bi mayın koyun düşman otlarının içine. 1 tane flare alın yeterli.

5. weapon power kasmışsa düşman, armor kasın. zırh sizi çok kurtarır. ha yok crystal power kasmışlarsa, aegis kasın. yoksa çok patates olursunuz.

6. ortamda en arkada durun. lane'e dalarsanız büyük ihtimal ölürsünüz. o yüzden düşmanın en önemli adamını öldürmeye bakın. arkada durun hep. team fightlara en son gelen olun.

benim item önerim:

/erkende
    - tension bow
    - bot
    - tornado trigger

/sonrası
    - metal jacket veya aegis
    - sorrowblade veya breaking point
    - bonesaw

/sağlam cp ringo item build
    -tension bow
    -bot
    -sorrowblade
    -crucible
    -aftershock
    -shatterglass

- saw

1. bu hero kasarsa herkesi kesebilir. müthiş bir atak hızı var. o yüzden yakınından geçmemeye çalışıp toplu gelerek keseceklerdir sizi. eğer öyle gelmiyorlarsa büyük ihtimal oyunu siz götüreceksiniz.

2. 3 önemli skill'i bulunan saw, vurdukça attack speed'i artan bir hero. bu yüzden team fightlarda size çok ihtiyaç duyulur. ilk skill, uçaktan atlayan pilot gibi tek seferlik kaçma şansı veriyor size. dikkatli kullanın. son canında biri varsa kesmek için de aynı şekilde tek şansınız var. 2. skill güzel bir slow atıyor. otlara atın sürekli.

3. saw tehlikeli ve zor oynanan bir hero. oyun başında karşınızdaki adam mal gibiyse 5. dkda ilk kuleyi alarak büyük avantaj kazanırsınız.

4. ölmeye ne yazık ki çok müsait. zırh kesinlikle gerekli.

5. güzel bir lane hero olmasından ayrı, tek başına krul kadar olmasa da çoğu heroyu keser.

6. attack speed ve dmg arttıran itemler kasmanız gerekli. ringo gibi tension bow yemez bu heroda. vurdu mu dağıtır.

item önerim:

/erkende
    -tornado trigger
    -sorrowblade veya bonesaw
    -bot

/sonrası
    -metal jacket
    -tyrant's monocle (bu item kalıp kalıp can götürmek için attack speed ile müthiş)
    -aegis veya shiversteel

support oynayanlar için;

- catherine

1. baba bu karı mayınsız oynanmaz. oyun boyunca mayınla ve flare ile gezerek oyun alacaksınız. mayınsız oynarsanız çok yüksek oranda kaybedersiniz.

2. oyun başı her zaman ortadaki madenin kendi tarafınızda bulunan büyük otlara 1 tane mayın koyarak başlayın.

3. ilk jungle turundan sonra 1 oakheart, 2 pot, 1 flare, 1 mayın alın ve düşman otlarına doğru flare sallayıp düşman var mı yok mu bakın. kesin olacaktır. direkt girişin ve mayınınızı koyun. tebrikler ilk team fight'ı aldınız.

4. en başta fountain of renewal, yani can basan itemi kasın. sonra ironguard'u stormguard'a yükseltin.

5. oyuna göre contraption veya warhorn kasın. contraption, oyunda taka varsa her yere mayın koyabildiğiniz için işinize yarar. ayrıca alan olarak güzel bir dmg vurursunuz.

6. komut vermeniz gerekli. lider yönlü oyuncular oynayabilir bu tarz heroyu. ilk başta stunlayacağınız adam karşı takımın en önemli herosu olmalı. herkes aynı anda saldırırsa ve düşman ölürse, diğerleri kek gibi ölecektir. olay size bağlı.

item önerim:

/erkende
    - fountain of renewal
    - warhorn veya contraption
    - tier 1 bot

/sonrası
    - atlas pauldron
    - clockwork
    - crucible veya duruma göre aftershock

- ardan

1. bu hero iyi item kasarsanız hiç ölmez. ölmüyor lan hero diye şaşırabilirsiniz. karşı takımda varsa tırsın. önde gidiyorsa bu arkadaş, dalmayın diye yaratılmış. eğer karşı takım tüm skilleri ardan'ın üstüne atarsa, o takım kaybeder. 1. ve 3. skill kaçmak için müthiş.

2. catherine için oyun başında dediklerimi bu heroda da yapın. ilk team fight'ı alırsanız oyun öyle gider.

3. warhorn kasın kesinlikle. ardan'ın ultisi alan içinde tutuyor herkesi, o yüzden hızlıca gidersiniz.

4. kule alırken veya kraken alırken ulti atın o alana. taka ulti atıp girmeye çalıştığında stunlanır. kimse giremez kestrel ve celeste ultisi hariç.

5. ortamlara ilk siz girin. ölmeyeceksiniz zaten. rahat rahat takılın. mayınları patlatın.

6. mayınsız oynanan sup, oyun kaybettirir unutmayın. flare almadan gezmeyin.

item önerim:

/erkende
    -fountain of renewal
    -warhorn
    -bot

/sonrası
    -crucible
    -bonesaw veya breaking point
    -atlas pauldron

- eğer jungle oynuyorsanız

-taka

1. jungle olarak biçilmiş kaftandır bu hero. ondan dolayı sürekli jungle minyonlarıyla muhattap olmanız gerekli. item kastıktan sonra lanedeki avınızı kesmeniz gerek.

2. öncelikle bu hero wp veya cp oynamaya çok açık. karşı takıma göre ne kasacağınıza karar verdikten sonra yanınızda gelen ally ile jungle turuna sık sık çıkın.

3. bu heronun counter'ı fortress. muhtemelen zor geçecek o oyun sizin için. ayrıca flare gun kullanan rakip sizi çok iyi egale edecektir.

4. tension bow, ringo gibi taka için de en başta kasılacak itemlerden.

5. flare gun veya contraption kasmış bir karşı takım varsa işiniz zor, çünkü taka'nın 2. skillini çok güzel boşa çıkarabiliyorlar. kesilmek için müsait olursunuz.

6. karşı jungle minyonlarını kesip kaçın. fark etmiyorsunuz ama büyük fark oluyor arada.

item önerim

/erkende
    -tension bow
    -bot
    -serpent mask veya sorrowblade

/sonrası
    -metal jacket
    -tyrant's monocle
    -clockwork, aftershock veya crucible

editlenecek sürekli.
  • mobil için en iyi moba.
  • güncel metaya göre yeni bir rehber yazacağım oyundur.

şimdi oynayan arkadaşlar, öncelikle meta çok değişti, fortress jungle ardan sup çok görürsünüz. ancak bildiğiniz yoldan pek şaşmayın.

oyunun olayı crystal power mı yoksa weapon power mı kasacaksınız ona bağlı. artık çoğu hero wp olmasına karşın cp de kasıyor.

bugün blackfeather adlı heronun rehberini yazacağım.

bu hero lane olmasına karşın çok güzel jungle oynanabiliyor.

-öncelikle dota oynayan varsa naix gibi bir herodur bu. lifestealer olayını gayet iyi yapar.

-ultisi kullanıldığında oyundaki tüm heroların attığı skilleri blocklar. o yüzden önemlidir. ayrıca çok deli damage vurur hem wp hem cpde.

-mana olayı yok. rona ve ardan gibi hero. çok hızlı regen olduğu için sürekli skill atıyorsunuz.

- eğer lanede iseniz;

1. karşıdaki hero kim olursa olsun 2. skill'i sürekli onun üstüne vurun. çok etkilidir bu skill.

2. ilk skill eğer düşmana veya minyona uzak bir alandaysanız onun yanına çekip damage vuruyor ona.

3. aşırı bir can regen gücü var. oynadığınız lane herolardan çok farklıdır.

4. shiversteel gerçekten çok iş yapıyor bu heroda.

5. cp kasarsanız 2. skill çok deli vuruyor.

editlenecek.
  • bilgisayarim arizali oldugu icin cep telefonumdan oynadigim lol un yerini tutmasa da uzerine ugrasilmis ios oyunu. iphone 5s te oynarken bir sikinti yasamadim.
  • ekibin çoğu riot gamesden ayrılıp bu şirkete geçmişler. league of legends tarzına çok yakın bir oyun olmasının belli başlı sebeplerinden biri de budur.
  • bir çağın başlangıcıdır adeta.
hesabın var mı? giriş yap