şükela:  tümü | bugün
  • aramaya inandım” efendim ama pek de bir şey bulamadım.

şöyle ki, bir vajina varsa ve vajina elbette ki insana dair bir şeyse; bunun yanında vajina; insanların hayatında öyle ya da böyle yer işgal ediyorsa, hatta; kadınlar ve hermafroditler doğumlarından ölümlerine kadar bir vajina ile yaşıyorlarsa, iş o vajinaya bir bakım gerekir.

evet bu olmalıdır çünkü, insan türünün erkek ya da dişi türü ve maalesef bazen de köpek denilen canlı [evet abartılı olabilir ama yok değil ya?] vajina ile karşılaşır, karşı karşıya gelir.

bunun yanında vajina, penis gibi kapalı bir yapıya sahip değildir ve salgılar, içerisinden dışarıya erkekteki sperm gibi atılamaz. bir de bunun üzerine kapalı bir yapıya sahip olduğu için, terlemeyle oluşabilecek bütün olumsuzluklar vajinada çok fazladır.

tabii ki işte tam da bu yüzden, oluşabilecek her türlü hijyen dışı koşulun bertaraf edilip, sağlıklı bir şeyler yapılması elzemdir. ama gel gör ki, çok büyük oradan kadınlar [iskandinav kadınlarını bilmem] evet evet çok büyük oranda kadınlar, bu vajina denilen organlarından korkarlar, tiksinirler ya da daha açık bir tabirle, yüzyüze gelmek istemezler. yok canım zaten bulunduğu yer itibariyle yüzyüze gelmeleri mümkün değil ve binaenaleyh kastım da o değil.

ilk defa regl olan kıza korkmasın diye tokat atmak”… evet böyle korkunç bir geleneğimiz var mesela düşman başına lan. hatta, düşman başına bile değil. zaten, sürekli bir korkuyla yetiştirilen birey, ilk kan ile birlikte zaten dehşete düşmüştür ve bunun üzerine bir de tokat yemesi, zannımca devasa bir sendromdur. yok, ben yemedim o tokadı. işte bu ve bunun gibi daha binlerce hurafe -mesela ilk gece ile ilgili anlatılanlar, sonra cinsellikle ilgili verilen antin kuntin bilgiler vs- toplamda kadını kendi vajinasından ürker hale getirir ve işte bu sebeplerden ötürü toplamda vajinasıyla yüzleşmeye pek yanaşmaz.

peki bu vajina bakımı nedir? şüphesiz ki oto-yıkama servislerinde yapılabilen bir şey değildir. üzgünüm ki bir duş alırım geçer gibi gerekçelerle de geçiştirilemez. bu yapılacaklar mikrobik etkenlerden kişiyi bir dereceye kadar koruyabilir.

bunun yanında, bire de teknik [yani sıhhi] işlemler bittikten sonra işin estetik kısmı gelir. iş o estetik kısımda mesela çilek aromalı sabunlar ve aromatik yağlar iş görürler. bakkaldan ısrarla isteyiniz.

teoride ise bir vajina dadaist olmalıdır.

(bkz: dadaist vajina)
  • bi reklam jingleı yazmak istiyorum bu b/akımla ilgili:

vajina bakımını dert etmeyin:
    sebamed feminine intimate wash'leyin..
    herr seks sonrası, duş molası,
    pms, bakteri derken, aksar vajina bakımı..

sebamed feminine intimate wash:
    herr vajinanın ihtiyacı..
  • itinayla yapılır*
  • bir uzuvla yapılır, ama emin olamadım..
  • periyodik olarak 6 ayda bir ve yetkili servisinde yapilmasi tavsiye edilir.
  • vajina bakim klavuzu sayfa 35 paragraf üç:

"suyu ılıtın, duş musluğunu vajinanıza tutun"
  • (bkz: gestay)
  • (bkz: numis med)