• maria puzo'nun godfather kitabın da (bildiğiniz baba filminin kitabı olur kendisi) konu ile alakalı bir bölüm vardı,

15 sene önce falan okumuştum kitabını ve halen kütüphanem de durur,

cerrahi bir operasyon ile yapılan uygulamadır,

ciddi ciddi cevap yazıyorum ama ergenlere bilgi olur işte
  • vajina daraltma yani vajinoplasti; vajina dokularının gevşemesi, esnekliğinin azalması, genişlemesi şikâyetleri olan kadınlara vajinanın yeniden sıkılaştırılması, daraltılması, toparlanması için yapılan estetik ve işlevsel amaçlı bir genital estetik operasyondur.

vajina daraltma ameliyatları "vajinoplasti" olarak tanımlanır. aslında vajina daraltma ameliyatları vajinoplasti operasyonlarının yalnızca bir kısmını oluşturur. vajina daraltma diğer bir ismi ile vajinoplasti ameliyatları aslında estetik bir operasyondan öte, işlevsel amaçlıdır.

nitekim vajinanın genişlemesi, bollaşması, girişin açılanması kadın ve erkekte cinsel ilişki sırasında cinsel hazda azalma, his kayıpları ve orgazm olma sorunlarını de beraberinde getirmektedir.

doğuştan vajina yokluğu veya vajina kısalığı (müllerian agenezi) kadından erkeğe cinsiyet değişimi gibi nedenlerle "yeni bir vajina oluşturmak" veya olan vajinayı estetik, fonksiyonel açılardan düzeltmek, daraltmak, sıkılaştırmak için yapılan operasyonların tamamına "vajinoplasti" veya "vajina daraltma" adı verilmektedir.
  • ameliyatsız özel cihazlarla gerçekleştirilebilen işlem. vajinada ruga denilen katlantıların yeniden oluşturulması amaçlanır. bir yandan vajinal kuruluk, idrar kaçırma, pelvik ağrı gibi şikayetlerde de iyileşme sağlanır.
  • hayatında kadın tenine dokunmamış pezevenklerin espiri kastığı cerrahi operasyon.
  • vallahi artık doğum biter bitmez yapıyorlar. koca karpuzu çıkartıyorsun ama sonra söğüt yaprağı gibi amcıkla eve dönüyorsun.
  • geçen hafta yaptırdım. istanbul pussy hospital doktor sinan bey sağ olsun süper acısız bir ameliyatla sağını solunu topladı.

buradan kendisine teşekkürü bir borç bilirim. görsel
hesabın var mı? giriş yap