şükela:  tümü | bugün
  • özellikle türkiye'de cinselliğe olan ön yargılı yaklaşımdan dolayı, yaşanan bilgisizlik neticesinde, erkeklerin büyük çoğunluğunun bilmediği bir meseledir kendisi. evet 2 delik var. evet vajina ve analda beyazlatılıyor.
  • attırıyorum... hangisine denk gelirse artık... bi de durup sayacaz mı amk!
  • bir erkek sanrısı. mesela, sezen aksu'da da ikili delilik vardır.
  • vajinal açıklıkla üretral açıklık farkını biliyor olma ihtimali yüksektir.
  • aynen aynen okuyunca altıma sıçtım.
    (bkz: vulva)
  • doğumu gerçekleşmemiş bireylerin beyanatları.
    bakın oradan çıkmayı başarabilirseniz, hayata başlayabilirsiniz.
    anneniz ıkınıyor, biraz da siz yardımcı olun !!!
  • üretra ve vajina olmak üzere iki çıkış yolu bulunmaktadır.
    biri giriş sınıfında da değerlendirilebilir.
    edit: harf hatası.
  • (bkz: #1404153)
  • vajinanın ne olduğunu bilmeyen yazarın açtığı başlıktır. vulva desen neyse...
  • vajina kendisi bir deliğin (ve deliğin devamı olan kanalın) adı olduğu için, biraz anlamsız beyanat, "vajina" derken kasıt anladığım kadarıyla kadın genital bölgesi.

erkekler tüm genital bölgeye taşak, pipi filan dahil penis demiyor mesela, değil mi? kadınların genital bölgesine de sadece vajina denmiyor.

dışardan bakarken görebileceğimiz, vajina dudakları denilen, birkaç kat olan yapılar var (labium majör ve minör).

bunların üst kesişim noktasının altında pek sevgili, sık gözardı edilen klitoris var.

klitorisin az daha aşağısında, idrarın çıktığı üretra açıklığı var.

ondan biraz daha aşağıya inince ise vajina var. bunu biliyorsunuz.

buyrun şekil 1a

--------

başlığı açan kişi sanıyorum "idrar vajinadan çıkmıyor, orada 2. bir delik var" demek istemiş.

doğru, 1) üretra - idrarın çıktığı yer, 2) vajina - bebeğin/menstrüel kanamanın çıktığı yer (daha da geriye gidersek anüs var, oradan ne çıktığını hepimiz biliyoruz)