şükela:  tümü | bugün
484 entry daha
  • vakaların artmasının sebebi hepimiziz açıklaması doğru. fakat bilinç elde edemeyen vatandaşlar gibi olmak yerine devletin 3 kat daha dikkatli olması gerekirken aynı bilinçsiz vatandaşların yaptığı gibi covid olup orada burada gezmeyi engellemek yine kendilerinin elinde.

hastane yönetimlerinin yeterince dikkat etmediğini ve sağlık bakanlığının yönetim hatalarını covid geçirdiğim 13 gün boyunca 5 kere ambülans ile hastaneye kaldırılmam ve covid için veya değil çoğu devlet astanesi'nde tedavi görmem ile anladım.

nasıl covid oldum? 1 senedir çok dikkatli bir şekilde her markete çıkışımda aldığım ürünleri sterilize etmem ile, çift maske kalın maskeler takmam ile iş yerine giderken gelirken metrobüs ve otobüs kullanmama rağmen covid kapmayacağımı yeterince dikkatli olunursa bir sıkıntı olmayacağını düşünüyordum. ta ki yılda bir nükseden vertigo hastalığım ortaya çıkana kadar. bu hastalık için 3 kez şişli etfal hastanesine gittim her gidişimde de kötüydüm. acile gittiğimde karşılaştığım durumlardan biri şuydu: covid şüphesiyle gelen hastalar ve normal hastaların triyaja aynı sırada girmesi. bu herkesin virüs kapmasına sebep olacak bir şey. çok büyük bir sıkıntı ki ben böyle covid kaptım. orada oturan hasta yakınları da böyle kapmıştır muhtemelen.

başka bir sorun daha var. ben içtiğim ilaçlardan midemi yaktığım için hiç bir şey yiyemez hale geldim ve artık gün içinde neredeyse her an midem bulanıyordu ve geçmiyordu. bunun için 4 gün boyunca üst üste ambulans çağırdım. her gidişimde hastaneye ulaştıktan sonra ilaç verip geri gönderdiler. ama geri giderken kendi imkanlarımla gitmek zorundaydım. tamam her şeyi devletten beklemeyelim de ben damardan izotonik parol mide koruyucu aldıktan sonra korona negatif olmuyorum ki. geri gidişimin nasıl olacağını sorduğumda kendi imkanlarınızla gitmek zorundasınız dediler. e iyi de gecenin bir körü hastaneye gelmişim ambulansla geri nasıl döneceğim? türkiye'de yaşayan herkesin arabası yok ki? mecbur taksiye biniyorsun. taksici kabul de ediyor. ya ona korona bulaştırsam? o ailesine bulaştırsa? ben belki bindiğim 7 8 taksiciyi ve ailesini, belki benden sonra taksiye binen kişileri ve onların ailelerini hasta ettim? burada çok büyük eksiklik var. kaçınılan maliyetler devletin kendisine daha büyük maliyetlere sebeb oluyor farkında olmadıkları ve galiba çözümleyemedikleri kimsenin de fikir beyan etmediği bir konu bu.