şükela:  tümü | bugün
  • sağlık bakanı vakanın görüldüğü ili açıklamama nedenini açıklamış efendim.

“virüsü almış olan kişinin kendisini ve ailesini karantinaya aldık. eğer ili açıklamış olsaydık hassasiyeti sadece o vilayete yoğunlaştırır, diğer illerdeki tedbiri azaltabilirdik. her yerde hassasiyeti diri tutmak için açıklamadık…" demiş.

kaynak: https://www.tarafsizhaberajansi.com/…-bakin-neymis/
  • mantıksız değil aslında.
    eğer görüldüğü ili açıklasaydı diğer iller nasıl olsa burada değil deyip önlem almayabilirdi ama vakanın görüldüğü il açıklanmayınca memleketin her yerinden temizlik kokusu gelmeye başladı.
  • ben ilk defa ikna oldum.
    gerçekten unutmuşum...
    bir siyasetçiyle hem fikir olmak ne güzel şeymiş.
  • hak verdiğim uygulama. istanbul'da dün normalde leş gibi olan vapurlar kolonya kokuyordu.

herkesin dikkatinin artması güzel.
  • açıklansaydı bir sorun da o ildeki insanların panik yapıp ili terk etmesi olurdu. terk edenlerin de bir kısmının enfekte olduğunu varsayarsak virüs bütün ülkeye çok daha hızlı yayılırdı.
  • doğru bir sağlık bakanının sunduğu doğru bir nedendir.
  • gercekten mantikli. acaba burada mi surada mi derken her yerde fazlasiyla temizlige dikkat ediliyor. uzun zaman sonra su an meteobusteyim. bildigin temiz kokuyor. ve evet klasik kalabalik bu saatte de sanki sabah yedi kalabaligi gibi ortalikta ne ter ne baska bir koku var.
  • herkes o kişiyi kendi ilindeki kişi zannetsin diye.
  • “virüs almak” ve “diri tutmak” gibi acayip terimleri içeren açıklama.
  • bir de o il açıklanırsa o ildekiler virüsten kaçayım derken virüsü tüm ülkeye yayabilir.
    bu gibi durumlarda en iyi şey herkesin olduğu yerde durmasıdır.

ama işin başında akp olunca insan bir kıllanıyor tabi. darbeyi eniştesinden öğrenen kişiler bu bilgiyi eniştesiyle paylaşmaz mı? o da kaynına söyler, o da eltisine söyler (kaynın eltisi olmaz, seni denedim. bakalım dikkatli okuyor musun?*) akp'de işler bu şekilde yürür, hepimiz biliyoruz.