şükela:  tümü | bugün soru sor
 • merkez binası ortaköy'de olan, denize bakan pencerelerinden çok iyi bir boğaz/köprü manzarasına sahip kurum. ayrıca türkiye'de satış bilmemnesi açısından 6. sıradadır.
 • üyesi olduğum her ay düzenli ve problemsiz şekilde primlerimin ödendiği ancak ekstremi asla zamanında gönderemedikleri için iş yerime iletemediğim genelde kaliteli kurum
 • banka ve emeklilik şirketleri arasında eşgüdümü sağlayamayan şirket. efendim, banka'nin internet şubesine göre 300 küsür borcum var, vakıf emeklilik'in sitesine göre 400 küsür. telefon ediyorum, ikisini toplayıp 700 küsür bişi diyolar. bir şekilde gecikmiş borcun ödemesini yapıyorum; borcu kapatmak yerine teee 2010'un bilmem kaçıncı ayına kadar vadelendirip ileriye atıyolar. borç orada duruyor tabi. "neden böyle" diye sorunca da "siz öyle yaptınız da ondan" diyorlar. bankanın internet şubesinden ödeme yaparken ne bir açıklama satırı, ne bir seçenek yeri vs.
  ne zaman bir ödeme talimatı versem, ne zaman bir değişiklik yapmak istesem elimde patlıyor, arkasını temizlemek için uğraşıp duruyorum. telefonu geç açıp sizi ancak başka bir numaraya yönlendiren müşteri temsilcilerine laf anlatmak da ayrıca size kalıyor.
  sonuç olarak borç ödeyim derken, zaten düzenli olarak ödemekte olduğum aylık ödemelerimden önümüzdeki 3-5 ayını yapmış oldum. borcum hâlâ yerinde duruyor, ödenecek hâlâ...
 • çağrı merkezinden bugüne kadar bir kere bile yanıt alamadığım, yere batasıca şirket.
 • karnı tok şirkettir.

  farklı bir emeklilik şirketinde olan birikimimi kendisine aktarmak istedim. onun da nedeni şu: yaklaşık 4 ay önce ikinci bir emekliliğim olsun para biriktireyim istedim. bu zaman içerisinde eski iş yerimden ayrıldığım ve mevcut grup emeklilik planından çıkartıldım. ve ben ne yaptım, ilki bayram öncesi hafta ikincisi bayramdan sonraki hafta olmak üzere kendilerini iki kez aradım. dedim ki beş bin küsür lira, 6 yıllık emeklilik gelicem size aktarıcam... hala arayacaklar beni.
 • genel müdürlüğüne mehmet bostan ın gelmesiyle birlikte atak yapacak olan şirkettir.. mehmet bostan bey kendisine sigorta denetleme kurulundan sigorta murakıbı (sigorta denetleme uzmanı) türker gürsoy u yardımcı alarak bu alandaki adımlarına başlamış...
 • online giriş bilgilerimi 3. şahıslara göndermiş şirket. bu sabah biri aradı sizin bilgilerinizi bana gönderdiler dedi, çıldırdım. başka kaç kişiye gönderdiler bilmiyorum. böylesi bir hata kabul edilemez. ilk fırsatta başka bir bireysel emeklilik şirketine geçeceğim.
 • siteleri bozulmuş sanırım aslında 427 lira zarardayım ama 8.836,83 tl kar etmişim gösteriyor. kalp krizi geçirecektim bir an.
 • ekşi sözlük mecrasında bir markaya ilişkin entrylerin sadece kötüleme ve sorunlardan ibaret olduğu ve ilgili şirketin de emeklilik şirketleri arasında (bildiğim kadarıyla) en büyükler arasında yer aldığı göz önünde bulundurulursa anlaşılan o ki o kadar hacime rağmen sorunsuz işleyen bir şirket.
  zaten benim de bir yıllık hayat sigortası, iki de bireysel emeklilik sözleşmem mevcut kendileriyle.
  hiçbir sorun yaşamadığım gibi, zaten her adımdaki vakıfbank şubelerinden de işlemlerinizi ışık hızıyla halledebiliyorsunuz.
  canımsın vakıf emeklilik.
 • 10 yıldır üye olduğum ,bu süre boyunca berbat internet şubesinden sıkıntı çektiğim, fon yönetmeyi beceremeyen bir emeklilik şirketi. 15500 lira yatirmisim bu güne dek toplam para 22000 lira olmuş. üstelik hiç de ketum biri değilim risk alinacaksa alırım. sorduğunda suçu piyasaya atsalar da başka şirketlerin muadil fonları gayet iyi durumda. üstelik zırt pirt fon tasfiye etmeleri, fon isimlerini değiştirmeleri, fonlar ve fon performansları hakkında sitelerinde bilgi olmaması, müşteri yetkililerinin herkese potansiyel cahil müşteri yaklaşımı sergileme. ..sonuçta yakinda ayrılmayı düşündüğüm şirkettir.