şükela:  tümü | bugün
  • t.c. başbakanlık vakıflar genel müdürlüğüne bağlı bir hastane yanılmıyorsam.
    edit : sskya devredilmiş olduğunu öğrendiğim hastane. meğer yanılıyormuşum evet.
  • ek binalarında yaşamını sürdüren hastane. ilk yapısı hastanenin arkasında metruk bir haldedir kapkaççısı tinercisi hırsızı uğursuzu içerde fink atmaktadır. içerde boş çantalar cüzdanlar enjektörler samsun paketleri her tür içki şişesi vardır. rölövesi içinde bulunduğum bir ekiple entry tarihinden bir hafta öncesinden başlayarak alınmıştır. yaklaşık bir sene içerisinde restorasyonuna başlanacak olsa da aksayar da bulabileceğiniz en tehlikeli yerlerden biridir. kötü emelleriniz yoksa içeri girilmesi tavsiye edilmiyor. yukarıda anlatılanlar dışında vakıf gureba hastanesinin işleyen kısmı her hastane gibi. vakıflardan ssk ya devredilmiştir bide bi 5 senedir. hali o yüzden böyle içler acısıdır.
    tam adı "bezm-i alem valide sultan vakıf gureba eğitim hastanesi"dir
  • ulan ismini doğru yazalım derken sıçmışız.ismi şöyle bezm-i alem valide sultan vakıf gureba eğitim hastanesi.
  • 16 şubat 1979'da istanbul'un üçüncü tıp fakültesi olan hastane.
  • sağlık bakanlığı'ndan, vakıflar genel müdürlüğü'ne devredilmiş hastanedir.
  • vatan anadolu lisesi'ne komsu hastanedir.
  • http://www.vakifgureba.gov.tr/ sitesinden ulaşılabilen, büyük bir ihtimalle iki ay sonra acilinde çalışmaya başlayacağım hastane.

edit:
    kısmet olmadı.
  • an itibari ile, skandal karşında olaya genelkurmay başkanlığı el atmıştır.felçli kadının tedavisi için askeri uçak havalanıp, gata'da tedavi edilecektir.
  • köhne hastane. o kadar uzun koridorları vardır ki insan yürümekten bitap düşer. başhekimin odasının yanında müze gibi bir yer vardır. osmanlı devrinden kalan alet edevatı sergilerler.
  • tam adi "tc basbakanlik vakiflar genel mudurlugu bezm i alem valide sultan vakif gureba egitim ve arastirma hastanesi"dir.

- bayim iyi misiniz?
    + basim donuyor...
    - oturun dinlenin soyle biraz.
    + diyabetim var da ondan. beni en yakin (duraklar) hastaneye goturur musunuz?
    - en yakin hastane turkiye cumhuriyeti basbakanlik vakiflar genel mudurlugu bezm i alem valide sultan vakif gureba egitim ve arastirma hastanesi. turkiye buyuk millet meclisi muvazzaf personel emekcileri konfedarasyonu gaziosmanpasa subesinin hemen karsisinda.
    + s.ktir et.. gecti zaten..