şükela:  tümü | bugün soru sor
 • ülkenin her alandaki batış ve çöküşünün önüne geçilebilmesi için alınması gereken "acı ilaç" önlemlerinden birisi.

  anlayana sivrisinek editi:

  devletleştirme devletin para verip satın alması değildir. zaten vakıf oldukları için vakıf senedine aykırı davranış olduğu anda devletin el koyması kanun gereğidir. şu anda da devlete aittir aslında sadece yönetimi kurucularına bırakılmıştır. kurumsal kimliği aynen devam eder yalnız vakıf mütevelli heyetine devlet girer ve yönetimi ele alır. bu sorun görülmeyen vakıf üniversitelerini de kapsamak zorunda değildir. bilkent, sabancı, koç gibi amacı ticaret değil eğitim olan ve kurucularının cebini doldurmak yerine bizzat cebinden eğitime para ve kaynak aktaran üniversiteler başımızın tacıdır.
  ve evet bu yapabilmek için sağlam bir güven, özveri ve tecrübe sahibi hükümet olması gereklidir. kendinden çok ülkenin geleceğini gerçekten düşünen bir hükümet...

  vakıf üniversitelerinin %90 dan fazlası ticarethanedir, burslu imiş değilmiş farketmez öğrencilerinin de %90 ından fazlası boş ve yetersiz olarak mezun olmaktadır.
 • devletin herseyi ozellestirirken ozellesmis biseyi devletlestirmesi imkansiz oldugu icin temennide kalacak basliktir.
 • he amk boktan boktan okulları yüz milyonlarca liraya devlete kakalayın bide şimdi. yetmedi inşaatçılara yedirdiğiniz...
 • bilkent universitesinin yonetimini recep tayyip erdogan universitesi senatosuna vererek baslanabilecek olay.
 • devlet üniversitelerini satarlar bana kalırsa. hem devlet üniversitelerinin hemen hepsinin arsaları kupon arsa denilebilecek noktalar. millet okuyup ne yapacak hem.