424 entry daha
  • reklamcılığın ne olduğunu, internet reklamcılığı ile televizyon reklamcılığının farkını bilmeyen, kurumsal kimliğin vermeye çalıştığı mesajlardan bihaber ve reklam denilen olgunun sadece "kuru kuru satışa odaklı birşey olduğunu zanneden" vatandaşlar tarafından yerden yere vurulan ve aslında ne yaptığını gayet de bilen adamların çektiği belli olan bir reklam filmi çekmiş olan bankamız. evet, reklam kelimesi bir cümle içinde bu kadar çok geçmemeliydi ama konunun önemine binaen böyle yapmak zorunda kaldık. facebook reklamını televizyona vermemişler. 3 dakika 33 saniyelik bir reklamı televizyona mı verselerdi?

son reklamlarına gelince. bir kurumun kökenine, vizyonuna, o kurumun zihniyetine vurgu yapmak, reklamcılık tekniği açısından çok doğru bir iştir. kurumlar, özellikle büyüdükçe insanların kafasında ruh da kazanırlar. logolarının standartlaşması da bu yüzdendir. insanlar o kurumu tıpkı bir insan gibi ona has bir yüzle (logo) ve ona has karakterlerle tanımlarlar. dolayısıyla sözkonusu reklam filminde geçmişe vurgu yapılması yanlış bir tavır değildir.

ayrıca kullanılan görseller, kostüm ve dekorlar da bir reklam filmine göre gayet başarılı. muhteşem yüzyıl dizisi bu reklama bakıp utanabilir.

tebrik ettiğim reklam filmine sahip bankadır.

edit: hayır kardeşim, o reklam filmini ben çekmedim, nerde o günler.
  • tv'de dönen tarihi vetire temalı reklamları gayet başarılı olan bankadır, bankamızdır.
  • vodafone a internet üzerinden işbankası kredi kartıyla ödemiş olduğum faturanın saniyeler sonra vakıfbank tarafından iptal edilmesinden sonra aklımda yer eden herhangi bir hesabim olmayan değişik banka.

neyse ki 3 ay sonrada olsa o 83 lira 50 kuruşu aldım yanlarına bırakmadım
  • istanbul-bostancı şubesinde çalışanlarının sinsi embesiller olduğu, fulya şubesinde çalışanlarının ise yardımsever iyi insanlar olduğu bankadır.
  • başına gelen en iyi şeyin voleybol takımı olduğunu düşündüğüm banka.

60. yılları kutlu olsun ne diyeyim.

reklam filmleri de böyle bişey. http://www.youtube.com/watch?v=63__rq4dfkw
  • konya ve yenibosna şubelerindeki hesapları kapatmak için emniyet cd. şubesine gittiğimde hesabın birini kapatıp diğerindeki 0,78 lira bakiyeden dolayı kapatmak için 5 lira talep eden bankadır.

diğer bankalar bir dilekçeyle hallediyorlar, para istemiyorlar deyince dilekçe olursa ücret talep etmeyeceklerini ifade edip dilekçeyi işleme koydular.

bütün bunlara rağmen personelin güler yüzlülüğü ve ilgi alakası on numaraydı, takdir ettim doğrusu. özellikle gişede engelli bir personel vardı ki çıkarken gidip sarılasım geldi. devlet bankalarında böyle bir tabloyla pek karşılaşmadığımızdan olsa gerek ki insan hem şaşırıyor hem de seviniyor.

peşin edit: sanırım dilekçeyi ilgili şubeye gönderip, ilgili şube hesabı kapatınca para istemiyorlar.
1359 entry daha
hesabın var mı? giriş yap