• öldürdükçe çoğalır bir organizmadır vakit.. "olm denizanasını kevgirden geçirdim görcektin" diyen biri misal çok güzel vakit de öldürebilir.. vakit öldüren kişi öyle gözünden bir bakışta anlaşılmaz yalnız, öldürme şekilleri çok aldatıcı olabilir.. ya da bırakınız kendi kendilerine ölsünler de denilebilir..
  • teknoloji geliştiği için, artık günümüzde, vakit öldürmek o kadar da zor değil.
    örneğin bir işe girer her gün sabah saat sekiz akşam beş çalışır gibi yaparsınız.
    sonra eve gelip gitmek de iyice vakit öldürür.
    eh eve gelince de maç yayınları var, asamalı konak var, çocuklar duymasın var....
    bir bakarsınız, siz kayda değer hiçbir şey yapmadan, vakit ölüvermiş bile.
    oysa sohbet etmek, yemek içmek, çiklet çiğnemek, etrafa boş boş bakmak, sigara içmek, tartışmak, öpüşmek gibi bir çok kayda değer iş vardır yapılabilecek.
  • dersler bitip de finaller başladığı zaman sıkça yapılan -yapılmak zorunda hissedilen- eylem.
  • düpedüz intihar.. kendini bir kerede öldüremeyenlerin parçalara bölüp ufak ufak katletmesi..
    misal bugünkü beni öldürüyorum şu anda.. yarın bir başka ben olacağının verdiği rahatlıkla.. sonra ağızların tadını kaçıran o soru geliyor aklıma..
    peki ya yarın olmazsa..
  • paul feyerabend kitabı için (bkz: killing time)
  • - pşşt nabıyon?
    - vakit öldürüyom. biri bana yanlış bi bilgi mi verdi acaba zamanında?
    - niyee?
    - şu kadar vakit öldürürsen bu kadar can hakkın olacak felan diye.
    - haha.
    - abi bildigin haybeye yasıyorum ya. oksijen israfıyım. benim yerime 3 tane cocuk ünv.'de okurdu simdiye.
    - manyak yaaa.
  • artik beyini bosa alarak cok rahat gerceklestirebildigim eylem. gereksiz ne kadar internet sitesi varsa donguye aliyorsunuz bunlari agziniz acik bir sekilde bilgisayar ekranina bakiyorsunuz sonra. hicbir sey dusunmenize gerek kalmadan gunler haftalar akip geciyor. bu arada beyniniz kapali oldugundan glikoz tuketim miktarinda inanilmaz bir dusus oluyor. hatta gunde bir iki ogun yemek fazlasiyla yeterli hale geliyor. fakat hicbir sey yapmadiginiz icin de surekli bir seyler atistiriyorsunuz. o yuzden siz vakit oldurdukce gobeginiz hacmini buyutuyor genisliyor. kissadan hisse, saglikli ve formda bir vucut icin bir baltaya sap olun.
  • vakit geçirmek eyleminin tek başınayken yapılan hali.
hesabın var mı? giriş yap