şükela:  tümü | bugün
  • istanbul'da, bilhassa sahil yollarında insanı çileden çıkaran mevzu.

bu valeler efenim, yolun ortasında zınk diye dururlar, olur olmadık yerde trafiği keserler, sen bir şey dedin mi de suratına "artık sen bittin" gibilerinden pis pis de bakarlar....

"zengin" insanlar da buna bir şey demezler.

anadolu hisarı kafeleri, emirgan sütiş, bu terörün yaşandığı yerler verilebilecek bilimum örneklerdir.

örneğin, ben her gün işime istinye-emirgan-baltalimanı güzergahından gitmek "zorundayım". ve bu terörü her sabah ve akşam yaşamaktan bıktım. bence, parası olan herkesin bu memlekette istediği her şeyi yapabilme lüksünü kendinde görmesinin bir numaralı yansıması olan bir durumdur bu vale terörü...
  • bu valelerin adamina gore bahsis seklinde calisip adamina gore ucretimiz 20 lira demeleri nasil engellenecek bilemiyorum.resmen soygunculuk!
    bir de hirt hirt adamlari koyuyorlar gozumun onunde araba carpan mi dersin,alti yere yakin arabalari zorla kaldirima cikaranlar mi dersin,ne ararsan var,
    tabii gun gectikce artan bu trafikte bu ise cozum bulunur mu yoksa daha beter mi olur bilemiyorum.
  • yarım saat yer aramayı, yakınlarda ispark otoparkı varsa oraya bırakmayı tercih ettiğim terör.

bildiğin serseri takımına araba anahtarını veriyorsun, herif senin hiç kullanmadığın şekilde 2 dakikada debriyaj balatasının anasını ağlatıyor, orasını burasını sürtüyor aracın, bir de üstüne haraç kesiyor. hassiktirsinler ordan.

bir de trafiğin ebesini sikmeleri var araba park edeceğiz derken. altına bmw, mercedes çekenin kendini lord sandığı ülkemde daha çok devam eder bu vale terörü. adam mekanın kapısı önünde arabadan inip, anahtarı valeye verdiğinde siki 30 cm oluyor zannediyor.
  • bir tanesinin caddebostan'da iki kişiyi vurarak öldürmesiyle, artık tam terör olmuştur.

istanbul'un büyük dertlerinden biri haline gelmiş durumda bu iş.
  • ulan ne vale teroru, siz mal olduktan sonra...

kapisinda vale olan mekana gitmeyin bakalim o mekan o valeleri orda tutuyor mu hala, ama millet boyle koyun oldukca vale de koyarlar 50 lira da alirlar, kursun da sikarlar, normal...