şükela:  tümü | bugün
 • bu ay elle dergisinde kapak olan 19 yaşındaki trans model. videosunda görüldüğü üzere trans olduğunu anlamak neredeyse imkansız.
 • bu ay itibari ile kendisi vogue ' a kapak olan ilk trans model oluyor. tabii ki mert alas ve marc piggot elinden.

  yalnız bu kardeşimiz trans kadın ise ben henüz erkeğim demektir. o derece yani.

  bkz: https://www.instagram.com/valentts/
 • victoria's secret 2018 defilesi için seçmelere katılmış model.
 • sanırım su zamana kadar görülebilecek en güzel trans bireydir. carmen carrera bu güzelliğin yanında b*k yemiştir.
 • çoğu kadından güzeldir kendisi, 9 çocukla gelse evlenilir.
 • trans birey. hala cene yapisi erkek oldugunu cok bellu ediyor.

  bir erkek nasil kendine bunu yapabilir aklim almiyor.

  hadi kadinin erkege donmesini anlarim da bu dupeduz enayilik.
 • 10 aralık 1996 doğumlu brezilyalı transseksüel manken.

  annesi öğretmen, babası da balıkçı olan valentina, brezilya'nın ceará eyaletinde bir balıkçı kasabasında dünyaya gelmiş.

  her zaman kendini kız hissettiğini belirten valentina'yı psikoloğu 8 yaşında transseksüel olarak tanımlamış. buna rağmen 12 yaşına kadar valentina kimliğini hiç aramadığını belirten manken, önceki adını da hiçbir şekilde açıklamıyor.

  küçük yaşlardan beri cinsel kimliğiyle ilgili hiçbir zorbalığa maruz kalmadığını ısrarla söyleyen sampaio, mimarlık okurken model olmayı kafasına koymuş ve okulu bırakmış. sonrasında sao paulo'da bir modellik ajansı kendisini keşfetmiş ve olaylar başlamış.

  2016 sao paulo moda haftasında podyuma çıkan valentina'nın ilk sükse yapışı da loreal'in kendisini keşfedip, kadınlar günüyle alakalı bir video çekmesiyle olmuş. daha sonra loreal'in marka yüzlerinden biri de olan trans manken, 2017 yılında vogue paris'e kapak olmuş ve vogue dergisi kapağında yer alan ilk transseksüel manken olarak tarihe geçmiş.

  vogue'a kapak olmasıyla uluslararası moda camiasında adını duyuran valentina, geçtiğimiz günlerde yaptığı paylaşımla victoria's secret ile çalışmaya başladığını duyurdu ve bu gelişmeyle birlikte victoria's secret'ın ilk transseksüel mankeni oldu.

  güzelliğiyle herkesi büyüleyen trans manken valentina sampaio, moda dünyasında bizlere daha çok ''ilk'' izletecek gibi duruyor.

  kaynak
 • tüm görüntüsü ile kadın olabilir (bence değil, çene yapısı erkek) ancak konuştuğunda tüm büyü gider. bkz: konuşmasından bir örnek. "mememi öp mememi" diyen bir harun abi sesi sizi irkiltmiyorsa zaten kadının görünümü de çok önemli değil.
 • victoria secret’ın ilk trans modeli olacakmış.
 • beni üzmüştür.
  zayıflama kriterleri artıyor mu diye düşündürdü beni.
  erkeklerin yağ oranı %5 olabilir ama bir kadın %22nin altına düşmez diye biliyorum atletler hariç. vs mankenleri zaten genel olarak %15 falan yani atletik kriterlerde. ama valentin bacı %5 olabilir.
  yani acaba kadınların daha da daha da daha da zayıflamaları mı isteniyor?

  ama allah öyle yaratmamış ki. umarım artık biyolojik yapıyı hiçe sayacak kadar zayıflatmazlar kadınları. inşallah bu bacı bunun habercisi değildir.

  bacıdır.

  ben kız arkadaşlarımı balık etli seviyorum.