şükela:  tümü | bugün
 • conan the barbarianda conanin sevgilisi hatta esi diyebilecegimiz guzel hirsiz-savasci.
 • conan'ın pek konuşmaya tenezzül etmediği sevgilisi. filmin yarısına yakın bir bölümünde bu ikiliyi beraber görürüz ama conan bu süre içinde valeria'ya sadece 5 kelime söyler. "sen bir gardiyan değilsin" ve "hayır". bundan sonra sadece valeria konuşur conan dinler. günümüzde de çok geçerli olan bu gelenek kim bilir kaç yüzyıldır devam ediyor siz hesaplayın artık.
 • conan'in bir donem sevgilsi. hayatindaki en onemli kadinlardan biri. howard'in kizil tirnaklar isimli hikayesi, en begenilen hikayelerinden biridir onu da soylemeden gecemicem.

  "she was tall, full bodied and large-limbed, with compact shoulders. her whole figure reflected an unusual strength, without detracting from the femininity of her appearance. she was all woman, in spite of her bearing and her garments. the latter were incongruous, in view of her present environs. instead of a skirt, she wore short, wide legged silk breeches, which ceased a hand's breadth short of her knees, and were upheld by a wide silken sash worn as a girdle. flaring topped boots of soft leather came almost to her knees, and a low-necked, wide collared, wide sleeved silk shirt completed her costume. one one shapely hip she wore a straight double edged sword, and on the other a long dirk. her unruly golden hair, cut square at her shoulders, was confined by a band of crimson satin."
  ~red nails, robert e. howard
 • italyan kültür merkezinin çocuk sahibi olmasına rağmen genecik görünen,en güzel hocalarından biridir. ders anlatışı her ne kadar karmaşık ve düzensiz de olsa haberleri sunuyorcasına kibar tavırları,fetişistleri tetikleyecek kıyafetleri,kelebek merakı ve süslü halleriyle her italyan kültür öğrencisinin kalbini fethedebilecek hocalardandır.
  eski öğrencilerine öyle sıkı bir bağla bağlar ki kendini gözlerinin içi güler onları diğer kurlarda yeniden öğrencisi olarak görünce,bu da "kendini yalnız hissediyor heralde, yazıık" hissi uyandırır insanlarda.
  bazen bakarsınız derslerde kendi de sıkılır,çıkar gider; bazen de kendinden beklenmedik davranışlar gösterip canımızı çıkartır.
  bilinmedik yığınla kelime dururken en kolaylarını saatlerce anlatmaya çalışır,çünkü italyandır bir türk öğrencinin anladım/anlamadım tarzı bakışlarını anlamaz.
 • rosalinda dizisindeki , zengin , güzel , lincoln town car ile gezen bir villain
 • dün akşam saatlerinde doğduktan sonraki birkaç dakikasına şahit olduğum, ilk sütünü içme anını gördüğüm, minicik kırmızı şirincik bir ispanyol kızının adı. ne tuhaf hayat. ne tuhaf tesadüf. ne tuhaf hissettim onu görünce.
 • vâlllleeeeeriiiiaaaaaa diye uzun uzun, uzata uzata söylenesi.

  bu isimde bir kız arkadaşınız varsa aşkım, birtanem'e gerek duymayabilirsiniz.
 • bir gün kızım olursa koymak istediğim isim.
 • resmi fragmanı yayınlanan netflix'in 8 mayıs'ta yayınlanacağı ispanyol dizisi.
 • biraz sex and the city esintileri olan çıtır çerezlik dizi.