şükela:  tümü | bugün
 • "eğer klinsmann isterse alman milli takımı için seve seve forma giyerim" diyerek almanya ya gereğinden fazla adapte olduğunu gösteren fransız defans oyuncusu.
 • fiziksel benzerligi nedeniyle lucio ile birlikte bayern munchen defansinda oynayan iki amcaoglu gibi duran oyuncu.
 • togo milli takımının eşi togolu olduğu için bir dönem oynatmak istediği defans. tabii fifa bunu manasızca bularak talebi reddetti.
 • sağ dizindeki sakatlık yüzünden futbol hayatına veda etmek üzeredir. werder bremen günlerinde bundesliga'da yılın en iyi defans oyuncusu seçilmiş ertesi sene bayern münih'e transfer olmuştu. orada yedek kalmaya başlayınca yolu hannover 96'ya düşen fransız, artık bundesliga'ya teknik adam olarak hizmet etmeye hazırlanıyor.
 • “futbolcu olarak bir dilek hakkı verseler bana, sezonun ilk maçını içerde oynamayı isterim. ortam harika olur, taraftarlar coşku içindedir, stat doludur. ve yerel basın henüz tümüyle takımın arkasındadır! sezon boyunca bir daha asla gerilimden bu kadar uzak bir maç oynamayacaksınızdır. her şey yenidir, tazedir. henüz şampiyonluk, küme düşmek, sıralama, puan, manşetler değil de sadece oynayacağınız futbol vardır gündemde. yeni sezonun formaları, yeni ayakkabılar. motivasyonun âlâsı.” demiştir bu eskilerde çok beğendim arkadaş. kafa da çalışıyormuş galiba...
 • sakatlıktan geri dönememiş ve futbol hayatı kesin olarak bitmiştir.
 • görevine son verilen hecking'in yerine geçici olarak wolfsburg'un teknik direktörlüğüne getirilmiştir. daha öncede wolfsburg'un u23 takımını çalıştırmaktaydı.
 • sezon başında lask linz'in başına geçen teknik direktör. eski td oliver glasner'in birkaç yıldır oturttuğu sakin tempolu sistemi çok daha presçi ve dikine oynanan bir hale getirmesiyle dikkat çekiyor.

  ön üçlünün sürekli pres yapıp rakibi uzun topa zorladığı, bu uzun topları da arkada bekleyen 3 stoper + 2 merkez orta sahayla toplayıp önde kalan üçlüye hızla aktardıkları, kanatların da desteğe gidip hücumu beşlediği bir 3-4-3 oynatıyor. kendi yarı sahalarında top neredeyse oraya ani pres yapıyorlar, herkesin bölgesi belli, nereye kadar pres yapacağı ve nereden sonra bölgesine geri dönmesi gerektiği belli. bu agresif oyun sayesinde rakipler baskın bir maç çıkaramıyor.

  paslaşmaları mümkün mertebe az yaptırmaya çalışan, geride vakit kaybetmek istemeyen bir oyun anlayışı var, bu takımı çoğu zaman uzun toplarla çıkmaya teşvik etse de sistemin en kritik elemanı santrfor joao klauss de mello sayesinde pek sorun olmuyor; çok süratli olmasa da geniş alanda temposunu koruyabilen klauss gerek hava toplarındaki üstünlüğüyle uzun topları arkadaşlarına indirerek, gerekse de oyun akışını sağlamak için rakip yarı sahada sürekli mekik dokuyup pas istasyonu olarak kendi çapında bir komple santrfor işlevi görüyor.

  şl 3. ön elemesinde basel'i iki maçta da yenerek elediler, şimdi playoff'ta yine beğendiğim ve ne yapacağını merak ettiğim bir hoca olan philippe clement'in club brugge'üyle oynayacaklar, güzel bir eşleşme olacağını düşünüyorum.

  futbolculuk zamanlarından tanıdığımız ismael'in biraz şovvari hareketlere kaçma potansiyeli olsa da hırslı ve tutkulu bir hoca, bizim lige uyum sağlayabilecek bir yapısı var. kadrosundaki oyunculardan ful performans almasını biliyor. at gibi koşturan, hızlı ve tempolu oynamak isteyen, daha kaliteli oyuncularla çok daha iyi işler yapabilecek bu hocayı ligimiz takımlarının takibe almasında yarar var.
 • lask linz'le harikalar yaratan eski fransız savunma oyuncusu. oynattığı 3-4-3 sistemiyle ligte ve avrupada gümbür gümbür yoluna devam ediyor. elit hoca olacak mı ? daha çok erken ama bizim futboldan anlamayan kodomanlardan önce alman bundesliga takımları adamı kapar. geleceği parlak hocalardan.
 • championship'in küme düşme adayı olarak gösterilen takımını nerdeyse premier lige çıkaracak. lask linz'de de çok başarılı işler yaptı. ilerde adını sık duyarız, gidişatı onu gösteriyor.