şükela:  tümü | bugün
 • ileri demokrasinin gözlemlendiği ülkelerde gözaltına alınmanızla sonuçlanabilir.

  --- spoiler ---

  trabzon valisi yücel yavuz hakkında suç duyurusunda bulunan şendoğan yazıcı gözaltına alındı.

  http://www.posta.com.tr/…tina-alindi-haberi-1229218

  trabzon’da düzenlenen “madenlerin ekonomiye katkısı ve artvin’de madencilik’ konulu konferansta, "bakır üretiminin artırılmasının önündeki tüm engellerin kafasını koparacağız" diyen trabzon valisi yücel yavuz hakkında suç duyurusunda bulunan şendoğan yazıcı bugün gözaltına alındı.

  vali yavuz hakkında, madencilik faaliyetlerine karşı çıkan ekolojistler için kullandığı bu sözlerle ilgili olarak artvin cumhuriyet başsavcılığı'na suç duyurusunda bulunan yazıcı, artvin borçka'da gözaltına alındı.

  şendoğan yazıcı'nın artvin tem şube müdürlüğü'ne götürüldüğü belirtildi.
  --- spoiler ---
 • rezalettir.
  eyyyy çomarlar görün bunları. gerçi görseniz de birşey değişmez sizin için. size göre bu gözaltına alınan adam ya fetöcüdür yada kemalist.

  edit : (bkz: yolsuzluğu ihbar edeni fetöcü diye uzaklaştırmak)
 • ‘kafa kopartan’ valiyi şikayet eden ve gerekçesiz gözaltına alınan yurttaş serbest!..

  geçen günlerde türkiye’de bakır üretiminin artırılmasına karşı çıkanların ‘kafalarını kopartacakları’nı söyleyen trabzon valisi yücel yavuz hakkında suç duyurusunda bulunan şendoğan yazıcı adlı yurttaş gerekçe gösterilmeksizin gözaltına alındı. yazıcı, ifadesinin alınmasının ardından akşam saatlerinde serbest bırakıldı.

  “milletin a…. koyacağız” sözüyle bilinen mehmet cengiz’e ait eti bakır a.ş. tarafından artvin’in kafkasör yaylası cerattepe mevkii’nde yapımı plananlanan bakır madeni çevresinde dönen tartışmaya trabzon valisi yücel yavuz’un sözleri damga vurmuştu. yavuz, geçtiğimiz günlerde karadeniz teknik üniversitesi’nde (ktü) düzenlenen, ‘artvin’de madencilik’ konulu panelde, “eğer bakır ihtiyacımızın yüzde 80’nini dışarıdan ithal ediyorsak buna müdahale edeceğiz. kimse engel olamaz. türkiye’de bakır üretiminin artırılmasının önündeki tüm engellerin kafasını koparacağız” demişti.

  tmmob (türk mühendis ve mimar odalar birliği) yavuz’un bu sözlerine karşı, ‘tehdit, yargılamayı etkileme, kamu yetki ve görevini kötüye kullanma yoluyla anayasa, 657 sayılı yasa ve ceza kanuna muhalefet’ suçlamasıyla suç duyurusunda bulunmuştu. şendoğan yazıcı da vali yavuz’un sözleri üzerine şikayette bulunmuş, ardından kısa bir açıklama yaparak şöyle demişti: “vali, yaşadığım yörede cerattepe maden işletmesine karşı olan tarafımı ve benim gibi binlerce kişiyi açıkça tehdit etmiştir. vali, ohal kapsamında tüm güvenlik birimleri emrindedir. beyanı açık bir tehdittir. cerattepe maden işletmesine ya da benzer herhangi bir projeye karşı çıkmamız halinde; tarafımızı bir engel olarak görerek ‘kafamızı kopartabilecek’ imkan ve olanaklara sahiptir. trabzon valisinin bu beyanı ile can ve mal güvenliğimden endişe etmekteyim.”

  karadeniz isyandadır platformu’nun duyurduğuna göre, yazıcı, suç duyurusunda bulunmasından günler sonra bugün saat 13:30’da artvin’in borçka ilçesindeki işyerinden polislerce gözaltına alındı. yazıcı’nın artvin savcılığına götürüldüğü belirtildi. yazıcı, ifadesi alındıktan sonra serbest bırakıldı.

  kaynak: http://www.diken.com.tr/…rekcesiz-gozaltina-alindi/
 • davasına idari hakim bakar.