*

şükela:  tümü | bugün
 • (bkz: 26 şubat 2016 k. kılıçdaroğlu'nun bütçe konuşması)

  "mahkemeler kurdular, bunlar seyretti. vergi daireleri kurdular, bunlar seyretti. hendekler kazdılar, bunlar seyretti. trafik kontrolleri yaptılar, askere alma daireleri kurdular, yine bunlar seyretti. hepsini seyrettiler. 2014 yılında türk silahlı kuvvetleri 290 kez yazı yazıyor, ’falan yerde silahlı terör unsurları var, bana yetki verin’ diye. 282’sinde diyorlar ki ’dokunmayacaksınız’. bunun adı nedir? bunun adı türkçede, ceza hukuku’nda terör örgütlerine yardım ve yataklık yapmaktır. sonunda şu noktaya geldik; ’terör örgütü bizi kandırdı’. siz çocuk musunuz? yeri geldiğinde ’bakanım’ diyorsunuz, kırmızı plakalı araçlara biniyorsunuz. sizi onlar kandırdıysa, siz bu ülkeyi nasıl yöneteceksiniz? sizin yönetim erkiniz kaybolmuştur.
 • tüh yine kandırıldınız desenize?
 • ifade aynen şu: valilere "üzerlerine gitmeyin" talimatı verdik, silahlar o zaman geldi.

  - talimatı kim verdi?
  - yürütmenin başındaki adam
  - kime talimat verdi?
  - valilere
  - talimat neydi?
  - terör örgütüne göz yumun
  - neticede ne oldu?
  - türkiye cumhuriyeti topraklarında pkk terör örgütü özerklik ilan etti.

  ayrıca röportajdaki şu ifadeler de bakın çok enteresan!

  "... 300'ü aşkın şehidimiz var ama bu arada da nereden bakarsanız bakın bire 8, bire 10 onlardan da tabii etkisiz hale getirilenler oldu."

  sen örgüte göz yum, sınırların kevgire dönsün, teröristler şehirlere yığınak yapsın ve malûm süreç boyunca bunları gördüğünü bildiğini ifade et, bir yandan da bakın hiç şehit haberi gelmiyor çog şükür diye milleti uyut, 2012 yılı sonunda eleman sıkıntısı çeken örgüt iki yılda iyice palazlanıp nerden baksan tutarsızlık nerden baksan ahmaklık abidesi sürecinizi kendi insiyatifiyle sona erdirip de akabinde sadece 6 ayda 300'den fazla vatan evladı şehit olunca "şehit verdik ama bire 8, bire 10 onlardan da vurduk ha!.." diye garip bi kıyaslama yap!.. pes doğrusu.

  "şüphesiz ki bu, gören gözler için apaçık vatana ihanettir" (anayasa madde 105)

  ayrıca ankara ve istanbul'daki patlamalarda hayatını kaybeden insanların sayısını da siz hesap edin artık. peki onların sayısal değerini kaçtan hesap edelim efendim? türkiye'nin başkentindeki vatandaşın, istanbul'daki alman turistin hayatı sizce bire kaç eder?

  cidden haybeye yaşıyoruz bu ülkede ve apo'ya sayın", şehide "kelle" diyen adam için hepimiz birer istatistiki sayıdan ibaretiz sadece.
 • normal bir ulkede yargilanmaya sebeb sozlerdir burda ise ne yuce adam hata yapiyor ama hatasinida biliyor deyip arti puan aldirtan sozlerdir
 • zamanında bunu ''çözüm'' sürecine karşı olanlar söylediğinde; ''bakın bunlar kan siyaseti yapıyor,barış istemiyorlar'' diyordu. o sizin göz yumduğunuz dönemde kaç asker şehit oldu, hani o mitinglerde salladığın kuran var ya, orada seni anlatan çok yer var,aç oku ve sonunu gör.
 • özgüveni tavan yapmış siyasetçi beyanıdır.
  ne derse desin, ne yaparsa yapsın halkın desteğini kesmeyeceğinden o kadar emin ki normal bir ülkede normal bir siyasetçinin siyasi hayatını bir günde bitirecek (suç unsuru olmasını, mahkemeyi filan geçiyorum) bir demeci böyle fütursuzca patlatabiliyor.

  boşuna dememişler her millet layık olduğu şekilde yönetilir diye. bu lafa rağmen "türkiye seninle gurur duyuyor" diye bağırıyorlar bu siyasetçiye. pes !

  bu ülkede nasıl olmuş da bu kurtuluş savaşı verilebilmiş. gerçek bir mucize !
 • devlet bahçeli'nin tayyip'e omuz vererek, teselli edeceğine dalalet olan gerçek. rte ağlar belki bu mağduriyetten ama bahçeli onu mutlaka neşelendirir. milliyetçi hareket partisi olarak görevleri bu çünkü.