• ya acaba artık bize “suriyesizler” mi dense? belli ki bu adamlar bizden çok daha önem arz ediyor haşmetli devletimiz için. suriyesizler diyin bize. bizi ötekileştirin ezin bizi.
  • (bkz: benim suriyeli kardeşimi mağdur ettiler)

mağdur etmeyin sakın haaa ! ne istiyorlarsa verin. hep yaptığınız gibi *
  • 'çözüm süreci' nde, tespit edilen pkk militanlarına operasyon yapmama emrini veren yerden gelmiş olan talimat.
  • öncelikle yazı gerçekse bu olay tam bir fecaat türkiye cumhuriyetinde yaşayan bir türk vatandaşı iseniz bu yardımları alabilmek için sizi kapı kapı dolaştırırlar belkide alamazsınız elin suriyeli sine her türlü kolaylık neden gösteriliyor bende bunu anlamıyorum. yazıl değil mi bu adamlara yapılan yardımların tamamı uluslararası kuruluşlardan mı geliyor elbette hayır çok büyük kısmı benim senin ödediğin vergilerden (kdv,ötv, gelir vergisi, damga vergisi vb) ayrılarak ödeniyor. suriye de savaş başladığından bu yana söylediğim bir şey var evet komşumuzda sorun varsa çocuklar, bebekler ve yaşlılarını devlet kontrolü altında ülkemizde misafir edip ağırlayalım ancak ipsiz sapsız bir dünya serseriyi de topraklarımıza sokmayalım. türkiye tatil köyümü kardeşim adam gelecek yardım alacak sonra ülkesine bayramda tatile gidip sonra geri dönecek ve yardım almaya güzelce devam edecek. türk insanında gururu var.
  • kendi vatandaşınızı sikmeye devam edebilirsiniz.
  • anladığım kadarıyla türkiye'de çeşitli suç ve olaylara karışıp sınırdışı edildiği söylenen bir takım kriminal suriyeliler ülkeye geri dönüyor ve geri dönen bu kriminallerin mağdur edilmemesi için de valiliklere emir veriliyor.

yani olay basit bir suriyeli meselesi de değil. bildiğin sınırdışı edilmiş suçluların korunması mevzusu var ortada. yanlış anladıysam düzeltin ama benim çıkarımım bu oldu.

bu arada hani suriyeliler kalıcı olmayacaktı? ülkesine giden suriyelilerin geri dönüşüne "geçici koruma statüsü" vermeyen valileri azarlamak ne demek şimdi?
  • yani adli suç işleyerek sınırdışı edilen suriyeliler tekrar yurda girince elini kolu sallayarak beyaz sayfa açmış gibi gezecek öylemi?
  • geri kalan vatandaşın mağdur edilmesinde problem yok o zaman.
  • mağdur olmamaları için neler yapmak gerekiyor acaba?ağzımıza da sıçsalar sesimizi çıkarmasak yeterli olur mu?
  • bu suriyelileri 5-10 yıl sonra seçim vaadi olarak kullanacaklar galiba.diyecekler ki “bu seçimde bize oy verip iktidarımıza devam derseniz suriyelileri evlerine göndereceğiz.”çünkü seçim kazanmak için yapılan her şey bunlara göre mübahtır.
hesabın var mı? giriş yap