şükela:  tümü | bugün soru sor
  • utandırılmıştır, itibarsızlaştırılmıştır. kalp krizi böyle bir durumda tesadüf olamayacak kadar sırıtır.
  • dun aksam 10 yasindaki ogluma devrim arabalari adli filmi izlettirdim, cunku nasil bir ulkede yasadigini bir nebze olsun anlayabilsin, kimin aslinda kim oldugunu buyudukce daha iyi gorebilsin diye.
    yetismis bir beyin takimi, her turlu olumsuzluga gogus gererek bir urun ortaya cikariyorlar, ama gel gor ki yerli isbirlikciler medya ile, burokrasi ile, kumpas ile ortaya cikan urunun buyumesini, gelismesini onlettiriyorlar.
    gelisme, sanayilesme, gercek anlamiyla muasir medeniyetler seviyesine cikma ideali, surekli baltalanan bir ulke.
    sen yapma, sen uretme, sen dusunme, sen, sen olma; yerine butun bunlari ben yaparimcilarin kucaginda bir ulke. dolayisiyla, tartistigimiz ideolojik farklarin ici tamamen bos, bombos oluyor.

kabul etsek de etmesek de türkiye, son 60 yıldır batıdan doğuya kaymıştır mental anlamda. bir almanya, ingiltere, japonya, vb. olmamız imkansız. sanayi devrimini yaşamamışsın, aşamalarından geçmemişsin, gerçek anlamda işçi sınıfı, burjuvazi ortaya çıkaramamışsın, sınıf mücadelesi ingiltere'deki gibi hiç olmamış. o zaman sen doğu toplumu olarak kalmışsın demektir.

halil serkan öz öğretmen de ne yazık ki bu ülkeyi batıdan uzaklaştıran bir zihniyetin son mağdurlarından oldu. fen lisesinde öğrencilerine bilimi, pozitivizmi, aydınlanmayı, araştırmayı, dogmalardan uzak durmayı öğütlemeye çalışan hazır, kalifiye bir beyin artık aramızda değil. yapılabilecek en kolay şey lanet okumak bunun sorumlularına.
    lanet olsun tabi ki de..!!!
  • birkaç gün önce twitter'da ebru köksaldı şöyle yazmıştı:
    "azıcık bile değiştirmeye gerek duyulmayan tiyatro. bir halk bunu onlarca yıldır, her jenerasyonuyla yutuyorsa hiç bir şey iyileştirilemez."
    bu ülke, provakasyonlar ülkesi, toplum mühendisliğinin master yaptığı bir ülke. gücü elinde bulunduranların tek derdinin gücü kaybetmemek için her şeyi yapabileceklerini sayısız kere gösterdikleri bir ülke burası.
    bu zihniyet için en tehlikeli durum, insanların nasıl bir ülkede yaşadıklarının gerçek anlamıyla farkına varmaları. din, bayrak, vatan, millet, cennet, cehennem, düşman, dost gibi kavramların egemen zihniyetin oyuncağı olduğunu anlamamaları. öğretmenler hala bu ülkenin aydınlık yönüdür. hali öğretmeni kaybetmemiz işte bu anlamda çok ama çok ciddi bir kayıptır aydınlık gelecek adına.

bu sistem sıkıştığında, cinayet işledi, insan yaktı, insan kesti, işkence etti, halkına sayısız kereler yalanlar söyledi, eğitim sistemini çökertti, hırsızlık yaptı,, çaldı, çırptı, doymadı, azdı da azdı.
    cahilliği yücelterek, düşüneni aşağılayarak, hafızasızlığı destekleyerek ki bunu şu an medya ile çok daha kolay yapıyorlar, ucube bireylerden oluşan bir yığın yarattılar.
    lanet olsun...!!!!!!!!!!!!!!
  • can sıkıci bir durumdur. fakat hersey neden sonuc iliskisine gore hareket etmektedir. gavat diyen valiyi koruyup kollayip daha "iyi" yerlere getirirsen gun gelir basina boyle cikar. yaziklar olsun insanliga.
  • allah'ın her konuda olduğu gibi vicdan, merhamet dağıtma konusunda da adaletli davranmadığını gösteren durumdur.

birine "ölmüştür geçmiştir" dedirten vicdanı da kendisi vermiştir, diğerine üst düzey bir memur tarafından laf edilince kalbinin durmasına neden olan vicdanı da.
  • biz birbirimizi sahiplenmediğimiz sürece birbirimize olan saygımızı gün be gün yitirdiğimiz sürece daha çok ayrılıklar yaşayacağız. ve en önemlisi de böyle uyuyan körler olduğumuz sürece böyle başlıklar bolca açılacaktır. vay halimize..
  • bazen bu dünya işinin öbür dünyaya kalmayacağını gösteren hadisedir.

bilmiyorum, o valide vicdan merhamet diye bir duygu var mıdır, bu olanlardan sonra azıcık azap çeker mi, yaptığının cezasını bu dünyada alır mı. boş yere kalp kırdığından; o makamla giydiğini sandığın elit gömleğini, hocanın kendisinden büyük gördüğünden, o koca koltuğunda daha ne kadar küçülebilirsin bilmiyorum.

ben sana vali olamazsın demedim, adam olamazsın dedim der bir hikaye. aynı bunun gibi, babam derdi bazılarına, adamın arabası kendinden kaliteli diye. valinin makamı da kendinden kaliteli.

ettiğini bulursun umarım.
  • nasıl bir ülke olduk dedirten olaydır.
  • ayakların baş, başların ayak olduğu memlekette zayi olmuş, onurlu bir kişi daha. her şeyin ateş pahası olduğu yerde en ucuz şey hayat olmuş.

bu olay kalp krizi değil memleket krizi.
  • özgecan'ın katledilmesi, reyhanlı saldırısı,soma faciası,roboski katliamı gibi birkaç güne unutulacak olandır. güzel ülkemde durum bu. balık hafızalıyız vesselam.