şükela:  tümü | bugün
  • konya valisinin öğretmenler günü konuşmasında bir öğretmeni azarlamak için kullandığı cümledir. bacak bacak üstüne atan öğretmene "sen öğretmen misin birader? öğretmen gibi otur da bir görelim." demiştir.

kaynak
  • vali gibi davran da görelim. devletin üslubu bozuk olursa valinin de böyle üslubu olur işte.
  • öğretmenliği çok allayıp pulluyorlar ama işin aslı öyle değil. öğretmenliğe layık kişiler öğretmen olmayı tercih etmediği için bu güzide meslek akademik olarak başarısız insanlara kalıyor maalesef. yani demem o ki vali tepkisinde haklı ama eldeki malzeme bu yapacak bir şey yok.
  • amir-memur ilişkisiyle efendi-köle ilişkisini birbirine karıştıran ortadoğu toplumlarında gayet olağan olan cümledir. öyledir birader.
  • oturuş yüzünden uyarılmak 21.yüzyil da...
    vali tarafından hemide
    vali üslubu bu, illegal çevreyi siz düşünün.
    birader nedir ya..
  • sen öğretmen misin diye değil siz öğretmen misiniz diye sorması gerekir. biz de öğretmenlerimizden böyle öğrendik. gelişmemiş ülkelere has yersiz bir çıkıştır.
  • papağana demişler ki aha bu kafes senindir, papağan demiş "nerede ulan benim hizmetçilerim?"

tanım: kürsüde "allah allah yeeea" diyen bir vali içeren haber.
  • astlarını köle gibi gören şahsın beyanatıdır. zorla kendini de alkışlattırmasıyla gülünç duruma düşmüştür.

kimse sizin uşağınız değil. kimse sizin köleniz değil. birilerinin üstüne basarak yükselmeyi bişey zannediyorlar. yazık.. çok yazık...

edit: toplantıda bacak bacak üstüne atmış beyaz yaka çalışanı uyarma gereği duyan "sonradan görme" patronlarla aynı klasmanı paylaştığı işin ödül verilmesini teklif ediyorum.

edit2: bazıları da yazmış yok öğretmenler bilgisiz vs. diye. sizi ananız babanız gerizekalı olsun diye mi yetiştirdi? mal mısınız bacak bacak üstüne atmak ne zamandan beri liyakat göstergesi? delirdiniz mi?

edit3: mesaj kutuma saçma sapan yazanlara sesleniyorum; inşallah patronunuz sizi not almıyorsunuz diye azarlar. gözlerinizin dolduğu o an da bu entryi hatırlarsınız.
  • vali haklı arkadaş. yiyorsa patronun karşısında öyle otur. herşeyin bir usulü adabı var.
  • en son o da demiş ki “ vali olmuşsun ama adam olamamışsın”
890 entry daha