• insan gibi "hayırlı işler" diyen sade vatandaşı da siklemeyen esnafın, bu sefer terse gelmesi hadisesidir.
  • döner ocağı karşısında eldiven takmak mümkün değil, erir. zaten yasal olarak da eldiven zorunluluğu yok (hatta takılmamalı) .

sadece valiyi umursamayan bir çalışan var ortada, valinin hazımsızlığı dönercinin kendisine diğerleri gibi yaltaklanmaması.

bu minnoş valilerin hepsini devran dönünce izlemeyi dört gözle bekliyorum.
  • dönercinin valiyi niye umursaması gerektiğini anlayamadığım hadise. tivitteki arkadaşın dediği gibi. vali halka hizmet eder halk valiye değil. bu arada dönercinin maskesi ağzında. vali eldiven niye yok diyor. lokantalarda eldiven takılmaz.

cahil ve kibrinden uçan bir valinin yediği halt. senin ne görevin ne haddin böyle bir şey yapmak. ayrıca maskeyi burnunun altına takıyorsun. önce düzgün maske takmayı öğren. neresinden tutsan elinde kalıyor.

edit: dönercinin maskeyi yanlış taktığını göstermek için öyle yapıyormuş, uyaranlara teşekkürler. bu arada validen özür gelmiş, iyi yapmış.

edit 2 : lokanta genelinde değil, böyle döner, fırın etrafında falan eldiven takmak yok. erime ihtimalinden dolayı.
  • döner ustası sanki türkçe bilmiyor gibi hissettiğim video.

edit.
    döner ustası türkçe biliyor.
  • mülki amir olarak biraz tevazu, biraz alçak gönüllülük. yok. esnaf olarak biraz kibarlık, selam alıp verme. o da yok. al birini vur ötekine.
  • iş sağlığı ve güvenliği mutfak personeli talimatı ek-4

20. eldiven kullanımı ile ilgili olarak;

• cerrahi eldiven: hazırlık eldiveni olarak kullanılması (tek kullanımlıktır) kullandıktan
    sonra atılması `(sıcak alanlarda kullanılmaması)`

(tek kullanımlık eldivenler bir iş için
    kullanıldıktan sonra çöpe atılmalıdır, yıkanarak tekrar kullanılmaz)

demek ki neymiş bilmediğiniz her hıyara tuz ile koşmayacakmışsınız.
  • bir kere o nasıl bir yaklaşım ‘evet dönerci’ ne demek, insan ustam kolay gelsin der yapmacıkta olsa şu samimiyeti uygulayın be kardeşim.
  • protokolde olmadığım halde valinin karşısında bacak bacak üstüne atıp oturmuşum diye validen ziyade yalak kaymakam' ın koruması tarafından uyarıldım. sonucunda hakkım olan plaket ve başarı belgesi bana verilmedi ya. ne üzüldüm ne üzüldüm üç gün yatak döşek yattım. swh.

ankara siyasal okumayan, vali olmamalı. çok net*
  • günaydın, kolay gelsin, iyi akşamlar, iyi günler, hayırlı işler gibi iyi dilek temennilerini; insanlığı siklemeyen, cevapsız bırakan adamlara kılım. maskesini burnunun altına takan adamlara da kılım. ancak bunun cezası "faaliyetten men" mi olmalıdır? orada bir sorun var işte.

yazık eden validir.
  • edit:valilikten konuyla ilgili özür ve açıklama gelmiştir.olaydaki davranışı abartılı bulmakla birlikte özrü de samimi buldum.
    https://twitter.com/…tatus/1317744269181014017?s=09
    gelen kişinin vali olduğunu anlamadığı için döner kesmeye devam eden dönercinin maske kuralını çiğnediği gerekçesiyle cezalandırılması.
    https://twitter.com/…tatus/1317555393216843777?s=19
hesabın var mı? giriş yap