şükela:  tümü | bugün
  • bir de suriye’yi denemesi gereken kadın.
  • önce suriyeye gidip oradan elini kolunu sallayarak türkiye’ye girebilecekken büyük riske girip yakalanmış kadındır.
  • zavallı kadın sanki fuhuşta yakalanmış gibi üstünü kapatıyor.türkiye'ye girip ne yapıcan ablacım burada sadece acı var.
  • biz çıkmaya çalışıyoruz, kadın girmeye çalışıyor.
  • kaplumbağa gibi bakıyor auhuhaha
  • bazi mallarin turkiyenin gelistikce nasil bir cekim gucu oldugunu bilmediklerinden akli sira bok atmaktadirlar sizofren olmakta zor ota boka comar de sinirden tirnak ye
  • bu ülkeye gelmek için bu kadar uğraşan insana ben direk vatandaşlık veririm.
  • türkiye’ye gürcistan’dan girmeye çalışan kadıncağızdır. suriyeli istilasıyla demografimiz zaten delik deşik olduğu için bence aşırı kalabalık gelmeyen göçmen gruplarına da kapılarımızı açmalıyız.

bir daha düşündüm de, kalabalık gelseler de fark etmez. her halukarda gelsinler. kafa kesmeyenler diye bir kriter koyabiliriz yalnız.
  • paketlenmiş, kimbilir nerden geliyor lan. buna senaryo yazsan film olmaz.
  • yani terörist ya da benzeri kötü niyetli bir kadın değilse gerçekten inanılmaz üzüldüğüm kadındır. hiç kimse hiç bir şekilde o durumda olmak istemez. bi bavulun içindesin, her yer zifiri karanlık, iki değil dört büklüm olmuşsun nerdeyse ve nasıl nefes alabiliyorsun onu bile idrak edemiyorum şu an. her şeyiyle inanılmaz zor, inanılmaz kötü bir durum. oysa herkes bi anneden bir babadan geldi dünyaya. herkes masumdu, herkes minicik bir bebekti gözlerini açtığında. sonra zaman çarkını ilerletti, günler ayları aylar yılları kovaladı. kimi bebekler şanslı oldu hayatları tatil planları yapmakla geçti, kimisi böyle bavul içinde kısılı kaldı. çok acı.