şükela:  tümü | bugün
  • kürdüz ölene kadar şarkısında ahmet kaya'nın söylediği bir cümle. bu cümleyi söyleyince millet fena gaza geliyor.

"kürdüz ölene kadar
    vallahi barışı özledik.
    kürdüz ölene kadar
    vallahi apo'yu özledik."

http://www.youtube.com/watch?v=z0x6ylgmocu
  • nedense kimsenin "barışı özledik" satırına takılmadığı, apo'ya bariz bir şekilde dağdan inme çağrısı yaptığı şarkıdan bir parça.
  • arda turan uefa kupasını aldıktan sonra bu açıklamayı yapmayarak birtakım kişileri üzmüştür.

oysa bugün burada apo'yu görmek isterdim dese sözlükte bahar havaları eser, özgürlük şarkıları çalınırdı.
  • ahmet kaya denince akla gelen ilk şarkı. neyse ki youtube falan var da çevirilen dolaplar rahatça gün yüzüne çıkıyor.
    http://www.youtube.com/watch?v=6xpy4hqsnsy

(bkz: ahmet kaya'yı ahmet kaya yapan şarkıları/@0 5 ucu olan adam)
  • ahmet kaya'nın görüşünü değil şarkılarını seven biri olarak bu şarkıda hiçbir bok vermiyorum. hayatımda dinlediğim hiçbir şarkıcının, resimlerini beğendiğim hiçbir ressamın, filmlerine gittiğim hiçbir yönetmenin, romanlarını okuduğum hiçbir yazarın politik görüşünü sorgulamadığım gibi sesine hayran olduğum ahmet kaya'nın da şarkılarını dinleme özgürlüğümü saklı tutuyorum. ahmet kaya'ya bok atarak ölen şehitlerimiz üzerinden prim yapacağını sananların aklındaki tek çözüm önerisi ahmet kaya'yı eleştirmekse daha 28 yıl daha ağlarız gencecik insanların ardından.

edit: şarkı türkçe bilenlerin anlayabileceği üzere aslında barışı özledik demektedir ancak aksi de olsa fikrim değişmeyecekti.
  • ahmet kaya'nın görüşü politik değil, yanlıdır. bu yanı da terör örgütüdür. terör örgütüne ait onun ürettiği herhangi birşeyden, şarkı türkü ıvır zırı her ne ise bir türk vatandaşı olarak değil sevmek tiksinmek bile isteyemiyorum. (bkz: söylenecek söz yok)
  • (bkz: #32047001)
  • akp neredeyse imralıda yatıp kalkarken, barışın yolu imralıdan geçiyor denilirken, başbakanın desteği ile barış için apo ile görüşmeler yapılıyorken, bundan seneler seneler önce ahmet kaya'nın sadece kürtçe şarkı söylemek istiyorum dedi diye, türkiye'den kovulduğu hatta siktir çekildiği , linç edildiği bir dönemde "apo'yu özledim barışı özledim" dedi diye vatan haini ilan edildiği şarkı.

(bkz: imralı)
  • yeni neslin saçma bir moda akımı haline gelen ahmet kaya vatan haini değildir demelerine kapak olan saçma söz dizini.kimse sizin müzik çalarınızı açıp ahmet kaya dinliyorsunuz diye sizi vatan haini ilan edemez ama vatan hainliği sabit olan bir insan için de vatan haini değildir deme cehaletine kapılmayın.