şükela:  tümü | bugün
 • kaya tırmanışının gelişimini yosemite national park gözüyle gösteren muhteşem sender films yapımı şaheser. kabaca 3 farklı yosemite jenerasyonunun tırmanış hedefleri, yöntemleri ve yaşam tarzı anlayışları anlatılıyor.

  kaya tırmanışına ilgisi olan herkesin beğeneceğini düşünüyorum. kaya tırmanışının sadece tırmanış yüzü değil eğlence yüzünü de göstermesiyle ve farklı disiplinlere yer vermesiyle izlemesi sporu yapmasanız bile zevkli. hatta filmin belli yerlerinde gülmemeniz imkansız bence.

  dağ filmleri festivali 2015'de kapanış filmi olarak da gösterilmişliği var.
 • şu ana kadar izlediğim en eğlenceli tırmanış filmi, royal robbins ve warren harding rekabeti, jim bridwell ve the stonemasters, son jenerasyonun tırmanışçıları stone monkeys, belgeselin çok mizahi ele alınmış olması ve sinematografik olarak işlenişi gerçekten her şeyiyle harika.

  fragmanı: https://www.youtube.com/watch?v=o86tpasbcww

  alex honnold hakkındaki kısım: https://www.youtube.com/watch?v=uzyxrfg9ska

  "but as soon as the guy puts on his climbing shoes, it's like clark kent becoming superman"
 • tırmanış belgeseli izlemeye bayılırım, fakat sonlara doğru genelde uyuyakalırım. ama bu bambaşka bir şey olmuş. daha önce bu kadar eğlendiğim bir tırmanış hikayesi izlememiştim.

  olayı sadece "adamlarımız bunlar, kaya duvarı da bu; bak şimdi nasıl tırmanacaklar" değil, 50'lerde kaya tırmanışının popülerleşme hikayesine ve o dönemdeki sıkıcı abd yaşam tarzına da değinen, görsel olarak tatmin etmiş enerji dolu bir yapım.

  bu klişe laftan hiç hoşlanmasam da ilk kez kullanacağım: ıskalamayın!
 • tırmanışla ilgileniyorsanız bu film sizin için ilk üçe girebilir.
  inanılmaz eğlenceli bir film. filmi bitirdiğinizde neden olduğum yerdeyim, neden tırmanışı senelerdir erteliyorum, diye kendinize sorabilirsiniz benim yaptığım gibi.
  film içinde de belirtildiği gibi, yaş ilerleyince keşke dememek adına, gençken yapmalıyız bazı şeyleri.
  kesinlikle tavsiye edeceğim bir belgesel filmdir kendileri. izleyin.
 • 1950'den gunumuze yosemite'nin duvarlarinin kesfi ve kaya tirmanisinin gelisimini anlatan belgesel. gunumuzde alex honnold'in en ust seviyeye cikardigni goruyorsunuz ve bundan daha ileri seviye olamaz diye dusunuyor insan. belgeselde de yer alan ve 16 mayis 2015'de base jump sirasinda hayatini kaybeden dean potter'in olum yil donumunde bu belgesele rastlamam da buyuk bir tesaduf oldu, boylece kendisini de anmis oldum.