şükela:  tümü | bugün soru sor
 • jimi hendrix’in ölümünün 40. yılı anısına, daha önce hiçbir albümde yer almayan şarkılarından oluşan 12 şarkılık albüm. jimi hendrix experience’ın son stüdyo kayıtlarını içeren çalışma, 8 mart’ta piyasaya çıkacak. parçaların birçoğu 1969’da londra ve new york’ta kaydedilmiş.
 • bugun piyasaya cikmis album.
 • bugün itibariyle dinlediğim yeni hendrix albümü. çok çılgınca bir şey biliyorum, ama şunu söylüyorum ki, en iyi hendrix albümü! hem de açık ara. inanılmaz. özellikle mr. bad luck ve loverman parçalarına dikkat.
 • gerçekten 2010 için hatta jimi'den beri en güzel olaylardan biri olacak bir albüm. şaka gibi ama gerçek, cidden experience kayıtlarının en iyileri denebilecek bir albüm ve henüz yeni gün yüzü görüyor.

  ntv'deki haberden alıntıya göre ses mühendisi eddie kramer ise şunları söyledi: "jimi hendrix experience grubunun son kayıtları bunlar. başka bir seviyede çalıyorlar. kayıtları ilk dinlediğimde stüdyodan yükselen taze enerjiyi hissettim, benim için heyecan verici kısmı buydu. jimi alev almış gibiydi"
 • albümün cdsi amazon co ukden dün elime ulaştı. ne diyebilirim muhteşem, 2010 yılı içinde kulak pası attırtacak muhteşem bir albüm olmuş.

  bu arada kayıtlar gerçekten çok temiz, şiddetle tavsiye edilir.

  eline sağlık jimi üstad.
 • sanki o öleli kırk yıl geçmemiş gibi hissettirdi, kırk yıldır taze kalan şarkılar.ondan sonra doğru düzgün bir adım bile atılamadığının kanıtı gibi yüzümüze çarptı valleys of neptune.

  çok özlemişiz be !
 • bleeding heart'a çekilen video klip, kanımca çok leziz olmuş. klipte jimi hendrix'in aslında, bilinen video kayıtlarından all along the watchtower'ı seslendirirken bleeding heart'a mükemmel biçimde ayak uydurulmuş olması, izlediğimde büyülenmeme sebep oldu. jimi baba bu yüzyılda mı olsaydı yoksa biz mi o dönemde olsaydık? evet; klibi seyrederken bu soruyu kendime ciddi biçimde sormuş bulundum ve cevabı anında kendimle paylaştım..jimi baba, woodstack konserleri, janis joplins, grace slick, joan boez...tabiki keşke o dönemde oralarda olsaydık.böyle paradokslu bir dünya işte bizimkisi kendi kendine sorular sormak filan...neyse buyrun videosu;

  http://www.youtube.com/watch?v=ckxrpz317cy
 • lavuğun birinin 40 senedir evde bant kayılarından dinleyip, bize pis pis güldüğünü düşündüren albüm.
  hendrix'in en temiz kayıtlı şaheseri.
 • muhteşem bir eser, daha da üzerine ne denilebilir bilemiyorum; aşkı tanımlamak gibi birşey bu albümü tanımlamak, doğru kelimeler seçilemez durumda ister istemez, sadece yaşanıp hissedilmesi gerekiyor ne olduğunun anlaşılabilmesi için.. hendrix'in daha yayınlanmayan parçaları varsa ve yine bir albüm oluşturulabilinecekse bir 40 yıl daha beklemeye razıyım ben kendi adıma; tabi ömrüm vefa ederse buna.
 • yıllar önce kız arkadaşımın "ayrılık hediyesi"* olarak bana aldığı ve şu anda balkonda dinlemekte olduğum albüm.

  tek kelimeyle enfes..