şükela:  tümü | bugün
  • evgeny grinko meşhuru.
  • var olup olmadığından haberdar dahi olmadığım yerlerin bilinmeyen zamanlarına gidiyorum hiç tanımadığım veya tanıdığımdan haberdar olmadığım insanlarla.

ayrıca sigara içmeyenin bile sigara yakası gelir kendisinden sonra.
  • bir şeyler söylemek istiyorum, ama kelimelerle ifade edemiyorum, eksik kalıyor.
  • sol el ritmini kaçırmamaya çalışırken sağ elin çılgınlar gibi solo atmasının verdiği haz paha biçilemez.

hırs yaptım valse, seni kusursuz çalacağım!
  • hayatın geride kalmış bir döneminin şarkısı, biraz da didinmekten yorulduğu anda insanın imdadına koşan evgeny grinko güzellemesi.

kendileri söz olmadan çıkan en güzel şaheserlerdendir. mümkünse akşam ve gece dinleyiniz efendim.
  • mabel şarkıya söz yazıp vals adıyla albümüne yerleştirmiş. gerek var mıydı bilemedim. valse hali yeterince güzel zaten.

https://www.youtube.com/…urp34nz5us9kzuyz8&index=77
  • klibini dikkatle izlediğim şaheser. kıvırcık saçlı akordiyon çalan tatlı hanım nasıl hisli hareketlerle çalıyor ağlattın be. bir de o ağzındaki sigarayı düşürmeden ve külü çırpmadan çalıyor ekstra dikkat dağınıklığı resmen amk, sigarasında arada bir nefes çekmeyi ihmal etmiyor haa süs olsun diye değil sigara ağzında. sonra da kül düştü ama ben şarkıyı bıraktım kül nereye düştü onu arıyom videoda, acaba piyanoya mı düştü dedim ama yoktu :d
  • çalması çok kolay bir beste, iki git üç gel, dört git üç gel.

halay gibi bir şey.
  • bir kesimin milli ve ruhi marşıdır bu. siyasetten, dinden, futboldan, zenginlikten, fakirlikten arınıp huzura, melankoliye, depresyona uçan ruhların birlikte tınlamasıdır.

kıyasıya kavga esnasında, çatışmada, laf sokuşmada ansızın çalmaya başlasa, eğer ki taraflar varlığından haberdarlarsa dururlar ve beklerler. en azından bitmesini beklerler. bittikten sonra birbirlerine dolu ve yaşlı gözlerle bakarlar ve "tamam bizde de hata var biraz" deme cüretkarlığını gösterirler.

öyle bir şeydir nezdimde, kayıtsız kalınamaz, kalınmamalı.
  • spotify haftalık keşif hizmetine, beni bu muazzam şarkıyla ve evgeny grinko gibi bi' müzisyenle tanıştırdığı için teşekkür borçluyum. evet, belki çok geç olmuş bu tanışma ama sonuçta bi şekilde oldu ya. çokk uzun zamandan beri bir şarkı beni bu kadar etkilememişti. azar azar dinliyorum ki hemen tükenmesin diye.