şükela:  tümü | bugün
 • bu sorunun cevabını merak edenlerin xi. ulusal kan merkezleri ve transfüzyon tıbbı kongresinin ilk gününe katılmaları gerekiyor.

  11 mart pazar, saat 17:00-18:00

  http://kmtd.org.tr/kongre11/program.html
 • ercüment ovalı 'nın vereceği konferanstır. twitterda dalga konusu olarak dolaşmaktadır.

  sanırım orada bir metafor kullanılmış. kendisi kök hücreden yapay deri gibi şeyler üzerine çalışıyor.* hatta amerika'da araştırma ödülü almıştı.

  velhasıl hemen linç etmeden içeriğe bakmak gerekir. böyle dolu bir insanın ciddi ciddi vampir öykülerinden bahsedeceğini düşünmüyorum. dezenformasyona aşığız adeta, ama sorsan herkes aydın insan. sunumu kimin yaptığını google etmekten bile aciz olup tespit yaptığını düşünerek sosyal medyaya üşüşmek. bu da bizim "ilericimize" has böyle bir şey.

  edit: ercümetn ovalı "ekibi ile kan ve kök hücreden ürettikleri "yapay deri", diğer adıyla "dermoplastik" çalışması abd plastik ve rekonstrüktif cerrahi derneği'nin "en iyi deneysel araştırma ödülü'nü alan profesör " müş

  konferansın konusu buymuş evet.
 • sosyal medyada ve medyada paylaşılan bir fotoğrafla 11-15 mart 2018 tarihleri arasında düzenlenecek 11. ulusal kan merkezleri ve transfüzyon tıbbı kongresi’nin açılış konuşmasının isminin “vampirler neden uzun yaşar” olduğu iddia edilen ve doğru olan haberdir.

  konferansa kalan sürenin belirtildiği ve bilimsel programın açıklandığı resmi siteye bakıldığında ercüment ovalı’nın 11 mart tarihli “vampirler neden uzun yaşar?” isimli konuşmasının açılış konferansı olarak belirlendiği görülebilir.

  teyit.org’un ulaştığı açılış konferansının konuşmacısı ercüment ovalı, başlığın espri amacıyla seçildiğini söyledi. konferansta vampirlerin konuşulmasının mümkün olamayacağını söyleyen ovalı, kronik parabiosis ve yaşlanma konularının konuşulacağını belirtti.

  ovalı, konuşmasına temel oluşturan ve nature dergisi’nde yayınlanan 8 makaleden birini teyit.org ile paylaştı.

  ayrıca konu hakkında açıklama yapan ulusal kan merkezleri ve transfüzyon derneği, başlığın ilgi çekmek amacıyla konulduğunu, dünyada bu şekilde isim koyan pek çok bilimsel kuruluşun bulunduğunu söyledi.

  ilgili analize buradan ulaşılabilir.