şükela:  tümü | bugün
 • şırnak valisinden sonra van valisinin de hiç lafı dolandırmadan doğrudan akp'ye ve tayyip erdoğan'a oy istemesi.

  hükümet devlet ayrımı hiç bu kadar silikleşmemişti. doğuda kayyumuyla, valisiyle, kaymakamıyla komutanıyla hdp'yi baraj altına itmek ve tayyip erdoğan'ı başkan yapmak için yoğun bir çalışma var. buna tek taraflı medyayı, seçim rüşvetlerini ve tutuklamaları da ekleyin.

  --- alıntı ---

  şırnak valisi'nden sonra van valisi de akp'ye oy istemek için sahaya çıktı. vali'ye komutanlar da eşlik etti.

  güncel- vali murat zorluoğlu, kolordu ve il jandarma komutanları ile emniyet müdürü'nü yanına aldı erçek'e gitti. akp ve erdoğan'a oy istedi. zorluoğlu, "24 haziran'da hükümetin yaptıklarını aklınızda tutun. biz aracıyız işin esas sahibi cumhurbaşkanımız recep tayyip erdoğan’dır, hükümetimizdir” dedi.

  şırnak valisi'nden sonra van valisi de 24 haziran baskın seçimleri çalışmalarında akp'ye oy istemek için sahaya çıktı. van valisi ve büyükşehir belediyesi kayyumu murat zorluoğlu, beraberindeki jandarma asayiş kolordu komutanı korgeneral salih karataş, il jandarma komutanı tuğgeneral yavuz özfidan, il emniyet müdürü mehmet suat ekici, 6’ncı hudut alay komutanı albay şahin yenilmez ile birlikte ipekyolu ilçesine bağlı erçek mahallesi sakinleri ile bir araya geldi.

  'dbp'li belediyelerin çalışmalarını kötüledi'

  mahallelilerle görüşen zorluoğlu, konuşmasına dbp'li belediye yönetimini eleştirerek başladı. zorluoğlu, “biliyorsunuz bizden önceki belediye yönetimi hani kendilerini çok çevreci ilan etmişlerdi ya, hani ‘biz çevreye çok duyarlıyız, ağaca, çiçeğe, böceğe hayranız’ diyorlardı ya? biz geldiğimizde ipekyolu ve tuşba ilçesinin kanalizasyonu neredeyse hiç arıtılmadan denize (van gölü) veriliyordu. bizler büyükşehir belediyesi olarak cumhurbaşkanımız sayın recep tayyip erdoğan’ın ve hükümetimizin bize sağladığı maddi kaynakla yeni bir atık su arıtma tesisinin ihalesini sonra da sözleşmesini yaptık" iddiasında bulundu.

  bir yandan dbp'li belediyenin yaptığı çalışmaları kötüleyen zorluoğlu, diğer yandan hükümetin icraatlarını övdü. van'a yaptıkları tüm hizmetlerin hükümet ve erdoğan tarafından sağlanan imkanlarla yapıldığını söyleyen zorluoğlu, erdoğan'ın van'a özel destekler sağladığını ileri sürdü.

  '24 haziran'da bunu hafızanızda tutun'

  zorluoğlu, son sözü ise 24 haziran seçimlerine getirdi. zorluoğlu, “yaptığımız hizmetler için biz aracıyız. işin esas sahibi cumhurbaşkanımız sayın recep tayyip erdoğan’dır, değerli hükümetimizdir. bu bakımdan da bunu da hafızamızda tutmalıyız. türkiye bir dönüm noktası yaşayacak. haziran 24 türkiye için bir dönüm noktasıdır. allah’ın izniyle ülkemiz bu dönüm noktasını da sorunsuz bir şekilde aşarsa artık hem bölgesinde hem de küresel anlamda büyük bir güç olma yolunda önünde hiçbir engel kalmamış olacak. ve türkiye cumhuriyeti devleti, allah’ın izniyle yakın zamanda dünyanın o büyük güçlerinden biri haline gelecek ve türkiye’nin fikri sorulmadan kararı alınmadan bu bölgede adım atılamayacak” diyerek açıkça akp'ye oy istedi.
  --- alıntı---

  kaynak:van valisinin seçim çalışmaları
 • - 'biz aracıyız'

  biliyoruz.
  yalıyorsunuz.
  çünkü başka türlü o ortamlarda oturamazsınız.
  ama reisiniz gittiğinde de yeni başkanı yalayarak orda duramayacaksınız.
 • rezaletin daniskası başka bir şey değil.
 • iktidar değişirse devlet dairesinde çaycı bile olamayacağını bilen bir valinin çırpınışları
 • valilerin halen halk tarafından seçilmeyip, tek adam tarafından atandığı bir ülkede beklenecek bir şeydir.
 • parti devleti
 • tek parti iktidarını eleştirenlerin bu yaptığının eleştirdiklerinden ne farkı var birisi söyleyebilir mi?
 • devletin çöküşü
 • “ben akpli degilim ama devlet ayri hukumet ayri” diyen tipleri göremediğimiz rezalet.

  devlet ayrı, hükümet ayrı. siz akp dusmani olacagim diye devlet dusmani olmussunuz diyenler de yok baslik altinda!? hayret.
 • valilik makami kimlere kaldi, oysa once turkiye sonra mulkiye idi.