şükela:  tümü | bugün
151 entry daha
 • servet turgut, operasyona çıkan askerler tarafından alıkonulup helikopterden aşağıya atılmıştı. bu vahşet gündeme geldiğinde inkarcı ırkçılar güle oynaya "helikopterden düşse yaşayabilir miydi?" diyerek dalga geçmişti. hastane, servet turgut'un "yüksekten düşme" sonucu o hale geldiğini raporlamıştı. maalesef bugün servet turgut yaşamını yitirdi.

  bu ülkede 90'larda kürt köyleri yakıldı, köylüler kurşuna dizildiler, suçsuz yere günlerce işkence gördüler ama helikopterden atmak bambaşka bir vahşet ve gözü dönmüşlük olarak karşımıza çıktı.

  bu vahşete sebep olanlar hakkında göstermelik bir soruşturma ve mahkeme yapılır, sonra başka bir yere tayin edilirler. kürt öldüğüyle kalır. bunu hep gördük. kürt ne yaşasın, ne de hakkını arasın.

  edit: terörist olduğuna dair bir tane kanıt göstermezler ama vururlar damgayı. mantık çok basit. olayın şırnak - van arasında geçmesi öldürülen kişiyi potansiyel terörist yapıyor. herhangi bir kanıt aramaya gerek yok. askerimiz öldürmüşse vardır bir bildiği. mantığınız batsın. iğrenç herifler. işte bu yüzden kürt düşmanı, ırkçı diyorum size.

  edit: #113674053

  avukatın açıklaması: https://twitter.com/…tatus/1311239620038922240?s=19
 • kurbanlardan servet turgut hayatını kaybetmiş. yoğun bakımda 20 gün dayanabilmiş.
 • üstü her zamanki gibi örtülecek..
 • kürt değil terörist, düzeltelim
 • sonu görünmeyen bir çukurun dibine doğru batıyoruz. eğitimli eğitimsiz herkes aynı kafada, kan edebiyatı, düşmanlık, ırkçılık. korkunç olan şey bu insanların ülkede sayısının ezici çoğunlukta olması. en az %60.

  bir örnek olarak bakın sokak isimlerine, türkiye'de sokak isimleriyle ilgili böyle bir düzenleme teklif edilse yine çoğunluk karşı çıkacak çağdaş geçinen gericiler başta olmak üzere.
  https://m.facebook.com/…0000584151967&sfnsn=scwspmo
 • cahili faşistlikle ne yaptığını bilmiyor
  okumuşu solcuyum ayağına azınlık faşistliği yapıyor.

  ülke sosyolojisini gösteren olaydır.
 • hala pkklı diyen beyinsizler var, bunlar bir hafta önce de "öyle bişey yok yeaaa" diye yazıp durdular.
  orospu evladı olmanın dini, dili ve ırkı yok.
 • ön not: eğer gerçekten helikopterden atılma durumu varsa bu başlı başına bir insanlık suçudur.

  aga siz ne anlatıyorsunuz ya, modern gerici falan filan. adam askeri operasyonda beytüşşebap kırsalında ele geçirilmiş bir terörist. ölüm raporuna dair en ufak bir kanıt yok.
  verilen tek kaynak ne olduğu belli olmayan bir mezopotamya gazetesi, şaka gibisiniz ya.

  edit: yahu ne çok okuma özürlü insan var sözlükte. mesaj kutum doldu taştı. sadece "mezopotamya gazatesinin" haberine inanmadık diye yemediğim hakaret, almadığım beddua kalmadı. yazdığım entry her habere inanılmaması ile ilgili, milliyetçilik veya faşistlik ile uzaktan yakından alakası yok.

  olaya gelecek olursak;
  -başlığın ilk hali "helikopterden atılan yurttaşın yaşamını yitirmesi" şeklindeydi.
  -verilen linkte adam için "gerilla" yazıyordu.
  -ortada herhangi bir resmi ölüm raporu veya açıklama yok.
  -sadece hastane kayıtlarına geçen ve ölen kişinin doktora helikopterden düştüm ifadesi var.
  -bu iki kişiyi hastaneye yine askerler götürüyor.
  -adamlar van'da değil, şırnak'taki operasyon esnasında yakalanmışlar.
  -suçsuz olma ihtimali varsa, suçlu olma ihtimali de var ve bunu biz bilemeyiz.

  + adalet herkes için lazım.
  burada haberi okuduğu gibi askerleri suçlayanlar da vardı. belki tutuklanan adam yüksekten düştü ve yalan söylüyor. onu nereden bileceksiniz. belki kendisi atladı adam.
 • ortaçağ mı amk adamı yargılamadan suçlu bulup idam ediyorsunuz. kimsenin savunucusu değilim ama hukukun işlediği ülkede yaşamak benim hakkım. böyle hesap görülmez!

  edit: helikopterden altılmamış diyenler, kaynak yok diyenler. amk kayalık bile olmayan bölgede adam nereden düşmüşte feriştahı kaymış. bunu bi açıklasalarda en azından bizde ki vicdan sızlaması geçse!
218 entry daha