şükela:  tümü | bugün
 • (bkz: interrail türkiye) grubunu arkasına almış dernek. sitelerinde okuyup haberim oldu fikirlerini çok sevdiğim siyasetüstü bir oluşum. ilerde adını çok duyacağımızı düşünüyorum. o yüzden bu gibi derneklerin çoğalması, desteklenmesi gerekiyor. sizden ricam da bu işe çok hevesli dünya vatandaşlığını kabul etmiş, bu ülkeyi bir gün güzel yere getirecek bu düşüncedeki insanları desteklemenizdir.

  ''
  şimdi size bir dernekten bahsedeceğiz. dernek dediğimizde hemen geri çekilmenizi ve bu yazıyı okumamanızı istemiyoruz.
  lütfen bizi dinleyin ve iki dakikanızı ayırın.

  bir grup van’lı güzel insan toplanıyor ve diyor ki; bu ülkenin güzel çocukları, insanları siyasetten uzak tutup doğayı, dünyayı tanıyıp bu ülkeye faydalı olsun. goethe’yi, alexander supertramp’ı, neşet ertaş’ı, rachel corrie’yi tanısın istiyorlar. insanların hayatına dokunmanın, başka kültürlerin güzelliğini tanısınlar istiyorlar. ve bu yüzden engellilerin , doğanın, hayvanların, kadınların düşünüldüğü, unesco’nun kontrolünde bir hizmet alanı, bir yerde interrail köyüne benzer bir yer kuruluyor.

  bir fidan bir umut adı altında toplanıyorlar. biz de kendileriyle rastgele tanıştık. bu muazzam güzellikleri duyduktan sonra kendilerinin gönüllüsü olduk. interrail türkiye ve bir fidan bir umut derneği en büyük destekçilerinden biri olduğumuz kardeş projedir.

  peki ne yapabilirsiniz ?

  aslında bu güzel topluluğun sizden pek bir beklentisi yok. bu insanlara mesaj atmak, desteklemek, gönüllüsü olmak en önemlisi yanlarında olmak en çok istedikleri. van’a gittiğinizde bir kapınız olduğunu bilin gerçekliği çok güzel değil mi ?

  adnan bey’ ile yaptığımız toplantıda. ” insanlardan istediğimiz şey, bize manevi konuda destek olmaları, bir kalem satıyoruz, başında çam tohumu olan, doğa temalı bir kalem. bundan gelen gelire çok ihtiyacımız yok ama biz herkesin bunda bir emeği olsun istiyoruz, bu projeyi hep beraber yaptık demek istiyoruz. bütün gelirleri giderleri şeffaf olan bir derneğiz, biz çocuklara faydalı olmak istiyoruz ve başaracağız. bizim güzel insanlara ihtiyacımız var bize yapılan 1 tl veya 10 tl, 100 tl rakamı önemsiz her bağış baş tacımızdır. 1 tl lik bağış bizim için bu işe ortaklığın, desteğin belgesidir. biz 1 tl veren kişinin arkamızda olduğu gerçeğiyle ve güzelliğiyle devam edeceğiz ” dediği zaman masada duran bütün ekip kendisinin bu düşüncelerine teşekkür edip yanlarında olmak istediğimizi belirttik.

  kendilerine interrail türkiye yönetimi olarak çok teşekkür ederiz. her konuda biz yanlarında olacağız. lütfen siz de olun. ''

  http://interrailturkiye.com.tr/…-size-sesleniyoruz/