şükela:  tümü | bugün
 • tasarımları gerçekten hoş, fiyatları ise normalin üstünde seyreden inegöl menşeyli mobilya firması. ama bir kullanıcı olarak ürünlerini kesinlikle tavsiye etmiyorum. gösterişte çok üstün görünürken maalesef diğer alanlarda sizi inanılmaz yoracak bir firma. profesyonellikten çok uzaklar. vanessa'dan ürün almadan önce bana bir danışmanızı öneririm...
 • üstteki yazara katılıyorum. asla bulaşılmaması gereken mobilya markasıdır. ürünleri bana göre fiyat performans açısından pahalıdır. alınan konsolun içindeki camlar düşmek üzere, ki daha 1 yıl olmadı.

  ayrıca satış esnasında verdikleri taahhütleri tutmayarak bizi yarı yolda bırakan firma olmuştur. yaklaşık 20 bin tl vererek mobilya aldığımız esnada yakın zamanda taşınacağımızı bu sebepten aldığımız ürünlerin yeni eve montajında bize yardımcı olacaklarsa bu külfetin altına gireceğimi ilettiğimde marka değerlerinin vanessa olma sebebi satıştan sonra verilen hizmetler olduğunu ve konuyla ilgili yardımcı olacaklarını iletmişlerdi. taşınma dönemi gelince böyle bir hizmetimiz yok diyerek resmen yüzüstü bıraktılar.

  konuyla ilgili defalarca yetkili kişileri aradım yaptıkları şey sadece serzenişlerimi geçiştirmek ve satış personellerini edilen taahhütten dolayı suçlamak oldu.

  kendilerinden montaj konusunda yardım alamadığımız için nakliyeci firma da montajı tam olarak yapamadı ve hayvan gibi para verip aldığımız dolabın kurulumu hatalı yapıldı.

  yapılması gereken hatayı bertaraf etmek için montaj ekibini gönderip bizi memnun etmeleriyken oralı bile olmadılar. bu kafa yapısıyla daha çok müşteri kaybedeceksiniz.
 • yanlış hatırlamıyorsam 2013 yılında, marka ünlenmeden önce, salon takımı aldığımız firmadır. koltukları mobilyasına göre daha dayanıksız olsa da bizi pişman etmemiştir. üstelik henüz ünlenmemiş olduğundan dolayı, muhtemelen şimdi 30bine alacağımız takımı 10bin gibi bir rakama almıştık. o nedenle f/p fazlasıyla bizim için. ancak bizim satın aldığımız firma temsilcileri başka firmayı geçmiş ve geçme sebebini de vanessanın yeni büründüğü politikası, hali olarak açıklamıştır. o yüzden yeni kullanıcıların şikayetlerinde haklı olabileceğini düşünüyorum.
 • 10.10.2018 tarihinde konkordato ilan etmiştir.