şükela:  tümü | bugün
 • doğanın bereketini ve güçlerini temsil eden tanrılar grubudur. jotnar'a oranla daha hafif düşmanlar olarak yer alırlar.
 • 6. nesil sooper dooper yazardir kendisi.hayatima girdigi gunden itibaren severim ki vahsi ve de sevgi dolu tepkileri bir bunyede barindirdigindandir.buralarda gordugume sevindigim adamdir.
 • zamaninda saatlerce muhabbet ettigimiz, sempatik ve birazda deli yazar. ayrica istanbul'da ne nerde yenir, nerde icilir ondan sorulur.
 • iskandinav mitolojisinde ikiye ayrılan tanrı sınıflarından biridir. vanir tanrılar vanaheimde yaşar. aesirler daha çok gökyüzüyle ilgiliyken vanirler daha çok yeryüzüne ait olarak bereket, başarı ile ilişkilendirilen tanrılardır.
 • iskandinav mitleri adlı kitapta belirtilene göre sıradan viking halkının aesire, özellikle odine göre daha çok ibadet ettiği tanrı soyu. aynı kitaba göre bu tanrılar bereketle ve yeryüzüyle ilişkilendirildiği için çiftçi ve balıkçı gibi insanlar odin veya tyr yerine freya veya njord gibi tanrılara dua ederlerdi. yazılı kaynaklarda aesir kadar yer almadıkları için haklarındaki bildiklerimiz sınırlıdır.
 • danimarkalı viking metal grubu. viking metal deyince aklımıza månegarmgibi gruplar gelirdi ama artık akla amon amarth gelir oldu, hatta adına adına amon amarth tarzı denmeye başladı. işte vanir son albümleri allfather ile bu tarzı yansıtıyor ve amon amarth sevenler bunu da sevecektir. önceki albümleri ise daha folk viking tadında olsa da yine melodik death metale daha yakın, yer yer tulum gibi folklorik çalgılar ve melodilerle karşılaşıyorsunuz ve dinlemesi keyifli.
 • 5 uzun çalar albümleri sonrası bugün 10 years of mead and metal isimli bir ep yayınlamış olan danimarkalı viking metal grubu. saf folk öğeler içermek yerine melodic death metal'e daha yakın olduklarından dinlemesi yine keyifli.

  1. særimners kød 04:53
  2. rejsen til udga§rdsloke 02:55
  3. gildet 03:59
  4. kringsatt av fjender 03:34
  5. særimners kød (english) 04:53
  20:14
hesabın var mı? giriş yap