şükela:  tümü | bugün
 • vans sirketi tarafindan ilk kes 1996 yilinda gerceklestirilen ve cesitli punk sirketlerinin gruplarinin, profesyonel bmxcilerin ve kaykaycilarin katildigi yaz festivali. amerikla ve avrupa da gerceklestiriliyor. son zamanlarda punk tarzindan uzak gruplarin katilmasiyla da dikkati cekiyor. bu nedenle punk ruhunu daha iyi yasatilmek amaciyla alternatif festivaller duzenlenmeye baslandi. gruplarin sahne performanslari bittikten sonra aralara kaykay ve bmx gosterileri ekleniyor. gosteriler icin rampalar kuruluyor. buna ek olarak diger festivallerde de bulundugu gibi konser veren veya turneye katilan gruplarin malzemelerinin satildigi standlar kuruluyor. ayrica cesitli cadir etkinlikleri de duzenleniyor. bu etkinlikler her sene degisiklik gosteriyor. onceleri bu festival cercevesinde yerel kaykaycilar arasinda en iyisini belirlemek amaciyla kaykay yarismalari duzenlenirdi ama zamanla bu popularitesini yitirdi.
  (bkz: deconstruction tour)
 • (bkz: warped tour)
 • "bir gün mutlaka görmem gerek" dediğim punk ağırlıklı festival.
 • gidebilmek için hiç düşünmeden ruhumu satabileceğim aşmış ötesi festival.
 • ülkemiz sınırları içersindeki festivallerin niteliklerini gördükçe insanın içindeki beklentileri daha da ateşleyen festival. gitmiş olan kişiler en az hellfest kadar vahşi * ve eğlenceli geçtiğini söylemekteler.
 • ilk olarak 96 yılında baslayan çeşitli rock , punk gruplarının katıldığı eğlenceli festival . ilk yapıldığı tarihte faith no more , house of pain, deftones , primus , limp bizkit gibi gruplar sahne almıştır.
 • bir kere gidip de ertesi yıl gidememenin hiç gitmemekten kat kat kötü olduğu olduğu festival.
 • bu sene 25.si düzenlenen punk rock festivali. 20-21 temmuz tarihlerinde mountain view shoreline amphitheatre gerçekleşen ayağına katıldım. bana punkı sevdiren the offspring ve sum 41'ı canlı izleme şansı buldum. bu grupları canlı izleyebileceğimi hiç düşünmezdim. bu tarihlerde kaliforniya'da bulunmam icap etti ve çok güzel denk geldi.

  ayrıca anti-flag, andrew wk, lagwagon, less then jake, simple plan, bad religion, goldfinger, nofxgibi grupları da dünya gözüyle görmüş oldum.

  line upa burdan bakabilirsiniz.
  https://i.imgur.com/hmojy4y.jpg

  türkiye'de birkaç festival geçirmiş biri olarak buradaki organizasyonun şahane olduğunu söyleyebilirim. telefon kulübesinden hallice olan tuvaletlerin haricinde birçok tuvalet mevcuttu. tuvaletler birkaç saatte bir temizleniyordu, sürekli tuvalet kağıdı takviyesi yapıldı.

  içeride bedava su doldurma alanları vardı, boş şişemizle girip boğaz ıslatabildik. meksika'dan hint mutfağına, hotdoglardan uzakdoğuya birçok farklı yiyecek-içecek satan tezgah gezdik.

  3 farklı sahne vardı. bunlardan birinde oturma yerleri mevcut ve oturma yerlerinin üst kısmında sahneyi gören koca bir çimenlik alan vardı. otunu alan oraya gitmiş. festival alanı genel olarak ot kokuyordu :)

  tanrı tüm punkçı kardeşlerime nasip eylesin