şükela:  tümü | bugün
 • hani hiç bulaşmak istemediğin ama bir şekilde bulaştığın aletler vardır ya? bu vantilatör* de onların ele başı, asi lideri. "sakin ol şampiyon" diye boynunu okşuyorum saatlerdir, hala yatışmış değil. "nerde o amına koduğum" dercesine, kafasını sağa sola çeviriyor, hedefini arıyor. arkasındaki zımbırtıyı çekiyorum kafayı sabitlemek için, daha hızlı çeviriyor bu sefer. lambasını da yaktım yanlışlıkla; terminatörün görüp de "abi merhamet et" diye dizlerine kapanacağı bir makineye dönüştü. titremesi ve hırıltısı da cabası. klasik müzik açtım yatışsın diye, bana mısın demedi. "biraz da ben entry yazacağım çekil lan" dese, yapabileceğim bir şey yok.
 • dedemin namaz kılarken artık son kısma gelip esselamu aleyküm ve rahmetullah dediğinde onunla birlikte sağa sola kafayı sallayan yegane aşmış alet.
 • gerçek hava bükücü
 • mübarek icat. kurban olduğum ya resulallahtan gelebilir amma lakin ki öyle değildir. çok da yakmıyor üstelik. eyyorlamam bu kadar.
 • şu anda kullanmakta olduğum tipi 55w güce sahiptir.

  bu o vantilatörün kullanabileceği en yüksek gücü ifade etmektedir. üç farklı devirde çalışabilen vantilatörümü 1. devirde çalıştırınca bu kadar bile güç kullanmayacaktır aslında.

  elektriğin kilowattsaatinin 25 kuruş olduğu faturada yazmaktadır.

  kayıp-kaçak, zırt fonu ve zurt fonu giderleri de kabaca eklendiğinde bu ücret 40 kuruşa kadar çıkabilir.

  sonuç olarak bu vantilatörü günde 10 saat son devirde çalıştırsam bile bunun bana aylık maliyetini verecek olan denklem

  0,055 kw * 10 saat * 30 * 0,40 tl şeklindedir.

  bu da 6,6 tl etmektedir. ki ben son devirde çalıştırmıyorum, normal şartlarda 1 sıcak akşamlarda 2. devirde çalışıyor.

  detaylı tanım: ayda 5 tl civarında bir parayla hayat kurtaran makinedir ve şahanedir!
 • biz fakirlerin züğürt tesellisidir bayağı bayağı. klima alcak paramız yok, gidip en yakın süper marketten 20-30 liraya bunu alıp önüne dikiliyoruz. ama yine de güzel insanlarız ki biz bence, seviyorum ben.
 • son derecesine getirmek yetmemiş, aynı zamanda dibime kadar getirmişimdir.

  utanmasam götüme sokup yerden yükselicem.
 • gereksiz alet. ben bedavaya serinliyorum evde, nasıl mı?

  düz duvar!

  kullanma talimatı:
  önce bir adet çıplak beden alınır, bunun kendi bedeniniz olmasında fayda var, başka türlü serinleyemiyorsunuz. sonra düz duvarla tamamen bütünleşecek şekilde durulur. (durmak önemli, sakın ola düz duvar dedim diye yanlış anlamayın.) duvar yüzeyinin eşsiz serinliğinden yararlanılır. yalnız, iki dakikada bir farklı bir yüzeye geçmek gerekiyor, ısınıyor çünkü.

  beyin bedava, bedava ya, niye hamallık yapayım?
 • önümüzdeki yaz, seni vefasız piç, yaz gelince aklına geldim değil mi, demesin diye az önce çalıştırdım kendisi üç beş dakika. soğuktan titredim biraz ama yaz'ı da garantiye aldım. hadi bakalım.
 • bana göre klimadan daha samimi alet. hele o ara ara göz göze gelmelerimiz yok mu. yerim seni yerim.