şükela:  tümü | bugün
  • yeni bir müzik türü. "mevcut işlemci fanını değiştirmeye (çengelli mekanizmaya küfür ederek ve anakartın üstündeki tüplerin ne işe yarayacağını hiçbir zaman bilemeyeceğini düşünerek) çalışırken aklına yıllar önce windows95'li bilgisayarını ilk açtığındaki o eşsiz hissi hiçbir zaman bir kadın üzerinde tadamayacağını farkına vardırma" gibi hissiyatlara ulaştırma amaçlı bir müzik galiba. dinlemeseniz de olur.
  • bugüne kadar sanırım en meşhur olabilen örneği budur. başkasını ben de bilmiyorum.
  • serbest çağrışım engellenemez ekolünden gelsin: (bkz: vaporware)

.
  • müzikle sınırlı kalmamış, albüm kapaklarıyla görsel sanatlara da sıçramış bir akım idi. tarif etmesi güç olsa da genellikle renk kompozisyoları turkuaz ve pembe tonlarından oluşur. geometrik şekiller, antik heykeller, japonca kelimeler, eski animelerden izler veya eskimiş* yazılım/donanımlardan izler bu tür görsellerdeki ayırt edici özellikleridir. şimdilerde biraz gazı sönmüş olsa da yine de çeşitli hipster çevrelerinde övüldüğüne şahit olabilirsiniz.

(bkz: glitch art)
    (bkz: canım yeni övdüm)
  • şu sayfada pek çok örneği mevcut. ne olduğunu anlamadım ama dursun burda, retro iyidir.
  • tatlı bir janr, geceleri dinleyip, nostalgia modunda keyiflenmek lazım. yung bae , architecture in tokyo saint pepsi türün dikkat ceken icracilarindan birkaci. sonuç olarak:

iyidir.
  • dünyanın en rafine müzik tarzı olabilir.büyük kitlelere ulaşmaz ama gelip geçici olacağını sanmıyorum. fusion jazz, klasik falan dinleyenler bir şekilde sever bu tarzı.
  • synthwave/retrowave ile 80'lere elektro müzikal dönüş sonrası "dur bi de bunun yavaşını yapalım" denerek meme, glitch ve özellikle vine/instagram kültürünün de gazlamasıyla ortaya çıkmış hafiften mizahlı, rgb renkli ve eğlenceli contemporary siksok.

artık yeni keşifler yapmak yerine sürekli eskinin ekmeğini yemeye uğraştığımızdan her sosyal/görsel trend gibi bunun da 13-14 ay ömrü var. şu an güzel ama ilerisi meçhul.