şükela:  tümü | bugün
8 entry daha
 • serbest bırakanlara şu soruyu soruyorum;

  gündüz gözü vapurda mastürbasyon yapacak kadar kendinden geçmiş bu sapık, gece tenha bir sokakta bir kadınla karşılaşsa neler olur?

  bu başlığı üstte tutmak ve kamuoyu oluşturmak gerek.
  desteğe gelin sözlük ahalisi!
 • adamlar gaspçısından, tecavüzcüsüne, katilinden, kadın dayakçısına her türlü uğursuzu sokağa salıyor, siz buna mı şaşırıyorsunuz?

  yahu siz hangi ülkede yaşıyorsunuz?
 • olayın yasalarla ilgisi yok, bu durum kalitesiz ve liyakatsiz hakim atamalarından ötürü oluyor.
 • hukuk sisteminde olan açıkların istediğinde nasıl da rahat bir şekilde kullanıldığının kanıtıdır.

  örneğin bu şerefsiz “kimseyi taciz etmedim, kaşınıyordu ben de kaşıdım organımı” dese ne olacak? her konuda süper demokratik bir ülke olduğumuz için bu şerefsiz de sokaklarda gezebilecek.

  hukuksal anlamda çok bir bilgim maalesef yok. ancak bazı konularda fazla demokrasiye gerek olmadığını düşünüyorum. elinde görüntü var. bariz taciz ediyor (fiziksel temas karşı tarafa olmasa da bu bir tacizdir bence). ifadesini bile almayacaksın bunun. geri kafalılıksa geri kafalıyım efenim.
 • ülkemizde hapishanelerde yer kalmadığı için katiller, tecavüzcüler serbest bırakılıyor; "iyi halden" beraat ediyor. yani yeni suçluları içeri tıkabilmek için eski suçlular salıveriliyor. hal böyle olunca bu şahsa kontenjan ayıramamışlar demek.

  tanımsa lazım olan: huzursuz edici bir ülke gerçeği daha.
 • kıyaslama olsun diye bu adam bu hareketi abd'de yapsaydı ne olurdu biliyor musunuz?

  önce bir süreliğine hapse girerdi. sonra şartlı salınırdı ve sürekli kontrol altında tutulurdu. bir de sex offender olarak kaydı yapılırdı, yaşadığı yerdeki bütün komşularına fotoğrafı, adı soyadı olan bir kağıt gönderilip bu adam sapık dikkat edin diye uyarılırdı. okulların yanından bile geçmesine izin verilmezdi. hayatı boyunca nereye taşınsa, nereye iş başvurusunda bulunsa bu yaptığı hareket komşularına, iş yerine, iş arkadaşlarına bildirilirdi.

  ama türkiye'de olunca, serbest bırakılıyor. kesin karakolda kızlar mini etek giymişti dayanamadım falan diye ifade vermiştir. polisler de var orospular, az bile yapmışsın diye serbest bırakmıilardır.
 • suça teşviktir, net
 • yapılabilecek tek şey, kişinin sosyal medyada devamlı gösterilmesini sağlamaktır. yakınlarından, onu tanıyanlardan görmeyen kalmamalı, böylece bu işe yeltenecek kişiler ceza almasa bile toplumda teşhir edileceğinin korkusuyla belki vazgeçebilir.
  bu hukuk devleti için bence çözümüm hiç de fena değil.
 • umarim kendisini saliveren hakime de bakarak ayni sucu isler, yoksa hak ettigi cezayi almaz.
 • inşallah serbest bırakanların eşlerinin önünde de yapar, o zaman da serbest bırakmazsan namertsin dediğim olay...
85 entry daha