1. kuş diyip geçmememiz gerektiğini gözler önüne seren durum.
 2. 50 karakterle sınırlı olmayaydık, vapurda simit için gelen kuşa smiths dinletmek gibi bir bkz ile, her gün vapurda giderken simit yemek için niyetlenip yanıma gelen ama simidimi onunla paylaşmaktansa kendi mide çıkarlarıma daha uygun düştüğünden ona, hep yanımda bulundurduğum mp3 player'ımdan durmadan bir smiths parçası hediye ettiğim aynı kuşu anlatmak isterdim . . . bir gün, hiç unutmam, bana gagasıyla cd kapağının arka yüzünde belirli bir yeri gagalayarak bir şeyler anlatmaya çalışıyordu . . . gözleri buğlanmış ve kanatları titremekteydi . . . bir şarkı ismiydi bu üzerinde ısrar ettiği: that joke isnt funny anymore . . .
 3. vapurda giderken ayaklar uzatılmış keyifle denize bakılmaktadır, derken topuk hizasından garip bir ses duyulur...
  - selamın aleyküm genç...
  - hassittir... kuş konuşuyo...
  - konuşurum ben öyle... konuyu değiştirme şimdi de gelsene bi konuşalım seninle...
  - noluyo ya?
  - mahmut gönderdi beni... bi alacak durumu varmış? ödememişsin?
  - hangi ödeme ya ne alacağı noluyo?
  - ben bilmem valla simiti al gel dedi onun için geldim... bak benden sana üç gün mühdet, sonra gagalayacam topuğunu bilesin...
 4. özellikle eminönü istikametinde giderkene iyi beslenmesi gereken löp etlileri 500 bine yarım ekmek arasına döner olan kuşlar... (bkz: eminönü alt geçidi)
 5. ceren'le birlikte en bahtsız sozluk karakteridir. ikisinin de başlarına gelmeyen melanet kalmamıştır.
 6. eğer izmir'de iseniz ve körfez vapurlarından birinin pupa kısmında; denize, beyaz köpüklere ve rûzgâra nâzır; karşıyaka'ya, bostanlı'ya, konak'a, alsancak'a ya da pasaport'a doğru yol alıyorsanız; bu esnada gelen kuşlar simit için değil de gevrek için gelmiştir yanınıza.
 7. en zorlu şartlarda ekmek mücadelesi veren kuştur. en asil duygunun kuşudur.

vapurda giderken simit için gelen kuş hakkında bilgi verin