şükela:  tümü | bugün
  • kapali alanlarda sigara yasaginin savunucularindan olsam da aptalca buldugum yasak.
  • yolcularin binmeden ve indikten hemen sonra sigara yakmalarini saglayan, neticede vapur yolcusunun sigara tuketimini arttiran uygulamadir. halbuki kiz kulesine dogru bir tane yakilsa kafidir.
  • kimsenin siklemediği yasaktır.
  • ağzınıza gözünüze giren külleri önlemesi açısından faydalı bir denemedir, ancak başarısızlıkla sonuçlanmıştır.
  • eskihisar-topçular vapurunda pek takmasam da, harem-sirkeci vapurunda dikkat ettiğim yasak. biten sigarayı denize atmak bana daha çok koyuyor aslında. manyağım evet!
  • bu gizli gizli içen masumlar kim yahu, ben her gördüğümde ya tam sigara içilmez cezası bilmemkaç tl dir uyarısının altında içiyor insanlar vapurda sigarayı ya da tam sigara içmek yasaktır anonsu yapıldığında.
  • eskiden şehirler arası otobüste bile serbestti bu sigara ve evet o zaman yasaklandığında da benzer yargaralar koptuydu, şimdi yiyorsa için. gün gelecek vapurda da içilmeyecek. mantıklı ve gerekli bir yasak.
  • çay servisine çıkan beltur görevlileri haricinde kimsenin şeyinde olmayan yasak. içen içiyor. içsinler de zaten anasını satayım tuvalette mi içilecek mis gibi boğaz havası dururken.
  • üç kere başıma geldi, uzaktan bakınca ihtisasımı vapur ve sigara üzerine yapmış gibi görünüyorum herhalde. kışın ortasında vapur dışında oturan 3 kişiden biri olduğum için de olabilir tabi, neyse işte bu üç olayda da biri gelip ''ya şimdi yasak galiba ama ben içsem kimse görür mü acaba ne diyosunuz'' diye sordu. vapura binen bunu sormaya odaklanıyo direkt bence. ben de ''yok abi bi şey olmuyo iç sen'' diye cevap verdim hep. tüm bunlara rağmen yasaktan beri bi kere vapurda sigara içemedim lan. her boktan da korkulmaz ki amk. içimde uktedir, sigara yasağında vapurda sigara içememek. bu konuda da anarşist olamadım.
  • sikko durumdur. sigara içmek içmemek tercihtir. kapalı alanda yasak olmasına katılıyorum hatta destekliyorum ama vapur ne mnskym!
    (bkz: ne kadar sağlıklıyız hadi sigara içenleri sikelim)